Kompania Piwowarska współfinansuje wyprawki szkolne

Przełom sierpnia i września to dla rodziców zwykle czas zwiększonych wydatków związanych z powrotem dzieci do szkoły. Dlatego Kompania Piwowarska zapewniła swoim pracownikom możliwość skorzystania z dofinansowania na szkolną wyprawkę.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kompania Piwowarska współfinansuje wyprawki szkolne

PODZIEL SIĘ


Autor: ang

28 sie 2013 19:53


Powrót do szkoły dzieci to także trudny moment dla rodziców, a w szczególności dla domowego budżetu, który jest obciążony dodatkowymi wydatkami na coraz droższe podręczniki, przybory szkolne, a nawet mundurki czy dodatkowe zajęcia pozalekcyjne.

Koszt rozpoczynającego się roku szkolnego to często aż kilkaset złotych na jedno dziecko! Dlatego Kompania Piwowarska objęła swoich pracowników zatrudnionych na umowę o pracę świadczeniem „Wyprawka szkolna".

Dodatkowe środki pieniężne otrzymają osoby, które mają na utrzymaniu dzieci w wieku 6-18 lat - własne, przysposobione oraz przyjęte na wychowanie w ramach rodziny zastępczej, jak również dzieci współmałżonków. Dopłata zależy od wysokości pensji.

- Zdecydowaliśmy się na wprowadzenie tego dofinansowania, bo wielu z naszych pracowników ma dzieci w wieku szkolnym. Wiemy, jak wielkim obciążeniem dla portfela rodziców jest wydatek rzędu kilkuset złotych na wyprawienie ich we wrześniu do szkoły. Dostajemy sygnały od pracowników, że te dopłaty są naprawdę przydatne i pomagają podreperować domowy budżet - mówi Wojciech Mrugalski kierownik ds. komunikacji w Kompanii Piwowarskiej.

Na wakacje też z Kompanią

To jednak nie wszystkie dopłaty, z jakich mogli skorzystać zatrudnieni u lidera branży piwowarskiej w ostatnim czasie. Jak co roku mogli oni uzyskać dofinansowanie do letniego wypoczynku. Przysługiwało ono dzieciom pracowników w wieku od 5. do 18. roku życia i obejmowało wypoczynek w formie zorganizowanej, czyli kolonie, obozy i wczasy, jak również organizowany indywidualnie.

Dodatkowo firma przygotowała promocyjną ofertę obozów sportowych dla dzieci swoich pracowników. Do wyboru były cztery obozy tematyczne: piłkarski, taneczny, bramkarski oraz rodzinny, trwające jeden lub dwa tygodnie.

Ponieważ latem wiele osób, korzystając z nieobecności w domu dzieci czy wręcz całej rodziny, przeprowadza prace remontowe, Kompania Piwowarska przy współpracy z bankami przygotowała również specjalną ofertę pożyczek i kredytów dla pracowników z atrakcyjnym oprocentowaniem.

Ponadto przez cały rok każdy pracownik KP zatrudniony na czas nieokreślony może wziąć u pracodawcy nisko oprocentowaną pożyczkę na cele mieszkaniowe. Raty są potrącane co miesiąc z wynagrodzenia, a maksymalny czas spłaty wynosi 2 lata.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.