KiK wspiera rozwój dzieci pokrzywdzonych społecznie

• Firma KiK postanowiła przyłączyć się w Polsce do inicjatywy, która od wielu lat jest realizowana w Niemczech.
• Na początku lipca w polskich sklepach KiK zainstalowano puszki, z których dochód zostanie przekazany na fundację „Help&Hope”.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

KiK wspiera rozwój dzieci pokrzywdzonych społecznie

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

4 sie 2016 11:32


Firma KiK, która ma w Polsce 127 sklepów, organizuje akcje, które mają podkreślać zainteresowanie sprawami lokalnych społeczności oraz umacniać z nimi więź. Wśród nich można wymienić projekt „Z pasji do piłki…” oraz „Kobietę Roku” – konkurs, który z miesiąca na miesiąc cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród Polek.

Pomoc dla dzieci pokrzywdzonych społecznie

Tym razem firma postanowiła przyłączyć się do inicjatywy, która od wielu lat jest realizowana w Niemczech. Na początku lipca w polskich sklepach KiK zainstalowano puszki, z których dochód zostanie przekazany na fundację „Help&Hope”.

Celem „Help and Hope” jest pomoc dzieciom potrzebującym – zarówno na skalę krajową, jak i międzynarodową. Akcja skupia się na poprawie perspektyw rozwoju dla dzieci pokrzywdzonych społecznie. Wszelkie działania oparte są na trzech filarach: opiece, edukacji i zatrudnieniu. Fundacja poszukuje różnych sposobów na pomoc potrzebującym, ale stara się przy tym, aby każda inicjatywa przynosiła długofalowe skutki.

- Jesteśmy przekonani, że każdy człowiek, niezależnie od sytuacji, zasługuje na godne życie i ma szansę osiągnąć sukces. My chcemy w tym odrobinę pomóc, dlatego zdecydowaliśmy się na udział w „Help&Hope”. Inicjatywa zwalcza ubóstwo oraz wspiera dzieci i młodzież dotkniętą przez różne nieszczęścia. Będąc częścią tej akcji zamontowaliśmy w sklepach specjalne puszki, do których można wrzucać pieniądze - mówi Mariusz Kulik, dyrektor generalny sieci KiK.

Niemiecka fundacja

Fundacja „Pomoc i Nadzieja” powstała w Niemczech w grudniu 2005 roku. Jej twórcą był Stefam Heining, przewodniczący zarządu KiK. Pierwszy projekt został zrealizowany z „Fundacją UNESCO - Edukacja dla dzieci w potrzebie” w Pakistanie, gdzie sfinansowano przebudowę szkoły podstawowej w górskim regionie dotkniętym trzęsieniem ziemi Bagh. Dzięki temu 200 studentów otrzymało miejsce, w którym może zdobywać wiedzę pod okiem nauczycieli.

W ciągu 11 lat działalności i zaangażowania do tej pory udało się zebrać ponad 1 mln euro. Ta suma umożliwiła pomoc dla 10 tys. dzieci i młodzieży w Europie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.