Kärcher dla zabytków kultury światowej

0 0
Kärcher dla zabytków kultury światowej

Statua Chrystusa w Rio de Janeiro, Statua Wolności w Nowym Jorku, Brama Brandenburska w Berlinie, czy Kolosy Memnona w Luksorze. Świętująca 20-lecie działalności w Polsce firma Kärcher chwali się swoimi akcjami kompetencyjnymi.

Tradycją w firmie Kärcher stały się tzw. akcje kompetencyjne, czyli akcje czyszczenia słynnych obiektów i zabytków kultury światowej (m.in. Statua Chrystusa w Rio de Janeiro, Statua Wolności w Nowym Jorku, Brama Brandenburska w Berlinie, Kolosy Memnona w Luksorze czy skalne rzeźby głów amerykańskich prezydentów w Mount Rushmore, USA).

Firma podejmuje te wyzwania, gdyż realizacja zadań o tak złożonym charakterze znakomicie wzbogaca firmowe know-how, a to z kolei przekłada się na doskonalenie rozwiązań technicznych w produktach Kärcher. Choćby wtedy, w 1998 roku, kiedy Kolumnada Berniniego na Placu Św. Piotra w Rzymie została wyczyszczona nową technologią opracowana przez firmę Kärcher na potrzeby obiektów zabytkowych, zgodnie... ze wskazówkami polskich konserwatorów.

Po raz pierwszy technologię czyszczenia zabytkowego kamienia i cegły łączącą parę wodną, sprężone powietrze i ścierniwo marmurowe w jedno medium robocze zastosowano w Krakowie w 1998 r.

Kärcher udziela ponadto wsparcia wybranym instytucjom kultury dążąc do zapewnianie długofalowej pomocy, ułatwiającej funkcjonowanie instytucji ważnych dla polskiego społeczeństwa. W ten sposób współpracuje m.in. ze Stowarzyszeniem Willa Decjusza w Krakowie (od 1996), Stowarzyszeniem Międzynarodowe Triennale Grafiki organizującym wystawy w całej Polsce i poza jej granicami (od 1997), Zamkiem Królewskim na Wawelu (od 1998) i Muzeum Narodowym w Krakowie (od 1999). Wsparcie rekonstrukcji Dziedzińca Arkadowego Zamku Wawelskiego (2000) upamiętnione zostało jedną z pięciu marmurowych tablic wmurowanych w nową nawierzchnię.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.