Ikea pomaga Centrum Autyzmu w Krakowie. Stawia kuchnie dydaktyczne

Potentat meblowy w Krakowie zdecydował się pomóc Centrum walczącemu z autyzmem dzieci. Pracownicy pomogli zamontować kupione przez Ikeę kuchnie dydaktyczne.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ikea pomaga Centrum Autyzmu w Krakowie. Stawia kuchnie dydaktyczne

PODZIEL SIĘ


Autor: GP

12 lip 2017 9:45


• Zakupiono dwie kuchnie, które posłużą wychowankom Centrum jeszcze w tym roku.

• Autyzm to schorzenie diagnozowane u jednego na sto pięćdziesiąt dzieci w Europie. Wymaga leczenia od dziecka, choć ostatecznie nie jest uleczalny.

 

W czasie trwania wakacji często przeprowadzane są remonty i dokupowany jest sprzęt do wszelkich placówek dydaktyczno-edukacyjnych. W Krakowie, bardzo specjalny ośrodek, doczekał się jednak nietypowego wsparcia, i to ze strony jednej z najbardziej rozpoznawalnych marek w Polsce.

Ikea postanowiła sfinansować uczniom krakowskiego Centrum Autyzmu nowe pomoce dydaktyczne i nie są to książki, długopisy. Ikea oddała Centrum w pełni wyposażone, dydaktyczne kuchnie.

Kuchnia dydaktyczna, źródło: materiały prasowe Kuchnia dydaktyczna, źródło: materiały prasowe

Będą się w nich odbywać zajęcia kulinarne przygotowujące dzieci i młodzież z autyzmem do samodzielnego funkcjonowania w dorosłym życiu.

Pracownicy zdecydowali się pomóc

W ramach przedsięwzięcia brali też aktywny udział pracujący w krakowskich sklepach Ikei. Zaprojektowali przestrzeń tak, aby uczniowie mogli z niej korzystać w jak najbardziej wygodny sposób. Zmontowali meble, zainstalowali sprzęty AGD i wyposażyli kuchnie w niezbędne akcesoria oraz elementy dekoracyjne.

- Jesteśmy bardzo wdzięczni Ikei Kraków za wspaniały prezent, jaki zrobiła naszym podopiecznym - mówił Aneta Garncarz, dyrektor Centrum Autyzmu w Krakowie. - W nowych kolorowych i przede wszystkim funkcjonalnych kuchniach dużo przyjemniej będzie uczyć się gotowania. Uczniowie nauczą się również  posługiwania nowoczesnymi sprzętami kuchennymi, takimi jak wielofunkcyjne piekarniki czy płyty indukcyjne, do których dostaliśmy też specjalne garnki.

Kuchnia dydaktyczna, źródło: materiały prasowe Kuchnia dydaktyczna, źródło: materiały prasowe

Jak mówi Grzegorz Bochenek z Ikei Kraków, to bardzo budujące, że udało się doinwestować placówkę. - W przypadku Centrum Autyzmu powiedzenie „kuchnia jest sercem domu” nabiera głębszego znaczenia - doprecyzował motywację, która stoi za kupnem właśnie tych elementów wyposażenia placówki Bochenek. - Naprawdę widać, że zarówno nauczyciele, jak i uczniowie w każde zajęcia kulinarne wkładają całe swoje serca.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.