Ikea Łódź odpowiedzialna społecznie

0 0
Ikea Łódź odpowiedzialna społecznie
W tym roku do małych pacjentów przewożonych karetkami Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi trafiło blisko 3100 zabawek. (Fot. Mat. pras.)

Ikea Łódź od początku swojej działalności koncentruje się na racjonalnym gospodarowaniu zasobami naturalnymi. Edukuje także w tym zakresie swoich klientów.To jednak nie wszystkie działania firmy z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu.

Ikea aktywnie promuje zrównoważony transport wśród pracowników i klientów, zapewniając między innymi ogólnodostępny parking rowerowy, jak też wspólnie z MPK Łódź organizując kampanie społeczne dla mieszkańców Łodzi. Przede wszystkim dąży jednak do poprawy warunków życia społeczności lokalnej, angażując się w szereg inicjatyw dla różnych grup – zwłaszcza dla dzieci.

Czytaj też: Oto najlepsze raporty społeczne 2015 r.

Oto, jakie projekty z obszaru zrównoważonego rozwoju Ikea Łódź podjęła w 2015 roku:

Energia i zasoby naturalne

Ikea Łódź w swojej codziennej działalności podejmuje działania zmierzające do efektywnego wykorzystywania zasobów naturalnych. W swojej ofercie posiada wiele produktów pozwalających oszczędzać pieniądze, energię i wodę (np. oświetlenie LED w całym sklepie, parkingach i garażach podziemnych, krany na fotokomórki, baterie z perlatorami, wykorzystywanie wody deszczowej do spłukiwania toalet), a także mnóstwo rozwiązań przyczyniających się do zmniejszenia ilości odpadów. Jest też niezależna energetycznie dzięki farmie wiatrowej zlokalizowanej we Wróblewie (miejscowość położona na wschodzie województwa łódzkiego, w powiecie sieradzkim).

Sklep edukuje również klientów w zakresie edukacji ekologicznej - pokazuje, jak dbać o środowisko, pokazuje proekologiczne zachowania. Działa w myśl zasady „czym skorupka za młodu nasiąknie”, dlatego w 2015 roku przeprowadził cykl ekologicznych warsztatów dla najmłodszych.

Ikea Łódź uważa, że dzieci od najmłodszych lat powinny mieć kontakt z przyrodą, bo dzięki temu będą czuły się za nią bardziej odpowiedzialne. Stąd pomysł na eko-warsztaty, w ramach których poprzez różne ekologiczne czynności, dzieci poznawały podstawowe zasady zrównoważonego rozwoju i uczyły się jak wprowadzić je do swojego codziennego życia.

W ramach warsztatów „Mały ogrodnik” dzieci uczyły się podstaw ogrodnictwa – pod okiem animatorów sadziły zioła i warzywa. Z kolei na warsztatach „Ekologiczna lampka” dowiedziały się o tym, jak wygląda świat oraz jak ważna dla naszej planety jest woda i otaczająca ją zieleń. Podczas warsztatów „Domowy zielnik”, organizowanych w ramach akcji „Godzina dla Ziemi”, dzieci przekonały się, że praca w ogródku może być ciekawa i przyjemna, a opiekowanie się roślinkami to nic trudnego.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (4)

 • Tak wygląda społeczna odpowiedzialność ikea w Łodzi i w całej UE: htt p://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/922739,ikea-unikanie-podatku-pe.html

  ikea = HIPOKRYZJA
 • IKEO ! Czas nauczyć jeszcze dzieci słowa HIPOKRYZJA. Piękne słowa o odpowiedzialności społecznej , a z drugiej strony HAŁAS na ZŁOTNIE. Fabryka IKEI dudni całymi nocami, ale jak widać powyżej lepiej budować wizerunek niż założyć zabezpieczenia przed hałasem . Pewnie wyliczyliście w excelu , że pseudo działania będą tańsze i bardziej opłacalne dla udziałowców.
 • Ikea = hipokryzja + cenzura

  1. Szkoda, że nikt nie napisał, że ta pseudo-społecznie odpowiedzialna firma cenzuruje swój fan page na fejsbuku usuwając niewygodne posty i blokując mieszkańców sąsiadujących z jej fabryką. Tak wygląda PR ikea.

  2. Szkoda, że nikt nie wspomniał, że fabryka ikea pod Łodzią hałasuje i dudni mieszkańcom od 2 lat a ikea nie potrafi (nie chce?) jej skutecznie wyciszyć. Tak wygląda ekologiczna postawa i zrównoważony rozwój wg ikea. Polecam portal biznes(nie)etyczny.

  3. Szkoda, że nikt nie poruszył tematu społecznej odpowiedzialności wyrażonej przejrzystością i płaceniem podatków. Od dawna ikea unika ich płacenia korzystając z raju podatkowego w Luxemburgu. Mimo, że produkuje i sprzedaje w Polsce.

  Ikea = hipokryzja + cenzura

POLECAMY

 • ZMIEŃ WIDOK:

 • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
 • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
  Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
  Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
 • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.