Ikea Łódź odpowiedzialna społecznie

Ikea Łódź od początku swojej działalności koncentruje się na racjonalnym gospodarowaniu zasobami naturalnymi. Edukuje także w tym zakresie swoich klientów.To jednak nie wszystkie działania firmy z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ikea Łódź odpowiedzialna społecznie

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

12 lut 2016 9:22


Ikea aktywnie promuje zrównoważony transport wśród pracowników i klientów, zapewniając między innymi ogólnodostępny parking rowerowy, jak też wspólnie z MPK Łódź organizując kampanie społeczne dla mieszkańców Łodzi. Przede wszystkim dąży jednak do poprawy warunków życia społeczności lokalnej, angażując się w szereg inicjatyw dla różnych grup – zwłaszcza dla dzieci.

Czytaj też: Oto najlepsze raporty społeczne 2015 r.

Oto, jakie projekty z obszaru zrównoważonego rozwoju Ikea Łódź podjęła w 2015 roku:

Energia i zasoby naturalne

Ikea Łódź w swojej codziennej działalności podejmuje działania zmierzające do efektywnego wykorzystywania zasobów naturalnych. W swojej ofercie posiada wiele produktów pozwalających oszczędzać pieniądze, energię i wodę (np. oświetlenie LED w całym sklepie, parkingach i garażach podziemnych, krany na fotokomórki, baterie z perlatorami, wykorzystywanie wody deszczowej do spłukiwania toalet), a także mnóstwo rozwiązań przyczyniających się do zmniejszenia ilości odpadów. Jest też niezależna energetycznie dzięki farmie wiatrowej zlokalizowanej we Wróblewie (miejscowość położona na wschodzie województwa łódzkiego, w powiecie sieradzkim).

Sklep edukuje również klientów w zakresie edukacji ekologicznej - pokazuje, jak dbać o środowisko, pokazuje proekologiczne zachowania. Działa w myśl zasady „czym skorupka za młodu nasiąknie”, dlatego w 2015 roku przeprowadził cykl ekologicznych warsztatów dla najmłodszych.

Ikea Łódź uważa, że dzieci od najmłodszych lat powinny mieć kontakt z przyrodą, bo dzięki temu będą czuły się za nią bardziej odpowiedzialne. Stąd pomysł na eko-warsztaty, w ramach których poprzez różne ekologiczne czynności, dzieci poznawały podstawowe zasady zrównoważonego rozwoju i uczyły się jak wprowadzić je do swojego codziennego życia.

W ramach warsztatów „Mały ogrodnik” dzieci uczyły się podstaw ogrodnictwa – pod okiem animatorów sadziły zioła i warzywa. Z kolei na warsztatach „Ekologiczna lampka” dowiedziały się o tym, jak wygląda świat oraz jak ważna dla naszej planety jest woda i otaczająca ją zieleń. Podczas warsztatów „Domowy zielnik”, organizowanych w ramach akcji „Godzina dla Ziemi”, dzieci przekonały się, że praca w ogródku może być ciekawa i przyjemna, a opiekowanie się roślinkami to nic trudnego.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

4 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Eryka Brokowska 2016-02-15 07:23:16

Tak wygląda społeczna odpowiedzialność ikea w Łodzi i w całej UE: htt p://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/922739,ikea-unikanie-podatku-pe.html ikea = HIPOKRYZJA

Tomasz 2016-02-12 19:38:07

IKEO ! Czas nauczyć jeszcze dzieci słowa HIPOKRYZJA. Piękne słowa o odpowiedzialności społecznej , a z drugiej strony HAŁAS na ZŁOTNIE. Fabryka IKEI dudni całymi nocami, ale jak widać powyżej lepiej budować wizerunek niż założyć zabezpieczenia przed hałasem . Pewnie wyliczyliście w excelu , że pseudo działania będą tańsze i bardziej opłacalne dla udziałowców.

Eryka Brokowska 2016-02-12 11:50:26

Ikea = hipokryzja + cenzura 1. Szkoda, że nikt nie napisał, że ta pseudo-społecznie odpowiedzialna firma cenzuruje swój fan page na fejsbuku usuwając niewygodne posty i blokując mieszkańców sąsiadujących z jej fabryką. Tak wygląda PR ikea. 2. Szkoda, że nikt nie wspomniał, że fabryka ikea pod Łodzią hałasuje i dudni mieszkańcom od 2 lat a ikea nie potrafi (nie chce?) jej skutecznie wyciszyć. Tak wygląda ekologiczna postawa i zrównoważony rozwój wg ikea. Polecam portal biznes(nie)etyczny. 3. Szkoda, że nikt nie poruszył tematu społecznej odpowiedzialności wyrażonej przejrzystością i płaceniem podatków. Od dawna ikea unika ich płacenia korzystając z raju podatkowego w Luxemburgu. Mimo, że produkuje i sprzedaje w Polsce. Ikea = hipokryzja + cenzura