Great Place to Work: Adecco, Mars, Coca-Cola, Microsoft, NatApp wśród najlepszych miejsc pracy w Europie

0 0
Great Place to Work: Adecco, Mars, Coca-Cola, Microsoft, NatApp wśród najlepszych miejsc pracy w Europie
Etycznie zarządzana firma, która stwarza godne warunki pracy, to podstawa (fot.flickr.com/ffaalumni)

Instytut Great Place to Work ogłosił listę najlepszych miejsc pracy w Europie. Poznajcie zwycięzców.

Lista Best Workplaces Europe 2015 to ranking "100 Najlepszych Miejsc Pracy w Europie" wyłonionych spośród laureatów 19 list krajowych ogłaszanych przez Great Place to Work w Europie, w tym w Polsce (pełna lista najlepszych firm na dole strony w pliku pdf).

Tegorocznymi zwycięzcami w 3 kategoriach konkursowych zostali: NetApp, który uplasował się na szczycie Najlepszych Międzynarodowych Miejsc Pracy Europa 2015, Davidson Consulting – zwycięzca w kategorii Najlepszych Dużych Miejsc Pracy (zatrudniających powyżej 500 osób) oraz Cygni, które otwiera stawkę wśród Najlepszych Małych i Średnich Miejsc Pracy Europa 2015. Przyznane zostały także nagrody specjalne.

Czytaj też: Rozdano nagrody za najlepsze miejsca pracy

Nagrodę w kategorii Budowanie Dumy otrzymał Mars. Zwycięzcą kategorii Przejrzysta Komunikacja został SAS Institute, a najlepszy w kategorii Angażowanie Pracowników okazał się Goodman Masson.

Trendy wśród najlepszych z najlepszych

Tym co łączy tegorocznych laureatów Listy Najlepszych Miejsc Pracy w Europie jest przekonanie, że aby sprostać potrzebom współczesnych pracowników, nie wystarczy być firmą dobrze zarządzaną, uczciwą i darzącą szacunkiem zatrudnione w niej osoby. Dzisiejsze oczekiwania wobec firmy zasługującej na miano wspaniałego miejsca pracy są znacznie większe.

Etycznie zarządzana firma, która stwarza godne warunki pracy, to oczywiście podstawa. Jednak szansę na miejsce wśród europejskiej setki najlepszych miały w tym roku firmy, które potrafiły zrobić krok dalej. Analiza odpowiedzi udzielonych w ankiecie Trust Index przez ponad 270 tys. pracowników firm-laureatów z 19 krajów europejskich pozwoliła wyodrębnić 3 główne trendy wśród najlepszych z najlepszych. Po pierwsze, firmy coraz bardziej troszczą się o to, aby stworzyć pod każdym względem zdrowe miejsce pracy.

„Obserwujemy rosnącą liczbę działań i świadczeń wspierających zarówno fizyczne, jak i psychiczne zdrowie pracowników” – podsumowuje Frank Hauser, dyrektor zarządzający Great Place to Work w Niemczech. Pracownicy, a w ślad za nimi pracodawcy, stawiają więc m.in. nie tylko na dobrą, przyjacielską atmosferę pracy, ale także na maksymalne wyeliminowanie czynników stresogennych.

SŁOWA KLUCZOWE

POBIERZ

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.