Google nie zapomina o pracownikach, którym zabrał pracę. Miliard na szkolenia

Google przekaże miliard dolarów na dokształcanie ludzi i wyposażenie ich w kompetencje informatyczne.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Google nie zapomina o pracownikach, którym zabrał pracę. Miliard na szkolenia

PODZIEL SIĘ


Autor: GP

13 paź 2017 11:35


• Google zapowiedział wsparcie w czwartek (12 października). Honory czynił CEO firmy Sundar Pichai.

• Nie jest to pierwsza pomoc Google'a. W ubiegłych latach firma wspomagała np. dziennikarzy w Europie i USA

• Pichai zapowiedział miliard na szkolenia w USA w Pittsburghu. Z miastem łączy się jego osobista zawodowa historia.

 

Jedna z najbardziej wpływowych firm internetowych zdecydowała się odpowiedzieć na trudności, które wywołała na rynku pracy swoją obecnością. Z racji funkcji, które Google oferuje w swoich internetowych produktach, niektóre zawody praktycznie znikają z ofert zatrudnienia. Wobec robotyzacji i automatyzacji ryzyko to jest jeszcze większe.

 

CEO Google Sundar Pichai. Biznesmen kieruje internetową firmą od 2015 roku, źródło: Maurizio Pesce/flickr.com/CC BY 2.0 CEO Google Sundar Pichai. Biznesmen kieruje internetową firmą od 2015 roku, źródło: Maurizio Pesce/flickr.com/CC BY 2.0

 

By przeciwdziałać utracie zatrudnienia przez dotkniętych tymi procesami, Google będzie wspomagać szkolenia na całym świecie. W czwartek (12 października) w Pittsburghu CEO Google Sundar Pichai zapowiedział, że firma przeznaczy okrągły miliard dolarów na wsparcie reedukacji pracowników różnych branż. Zapowiedzi towarzyszył wpis na oficjalnym blogu internetowej firmy.

- Miliard dofinansowania będzie rozłożonyna pięć lat - pisał Pichai w opublikowanym w czwartek wpisie. - Będzie to wsparcie oferowane nonprofit.

Czytaj też: Dyskryminacja w Google? Byłe pracownice oskarżają firmę

Nie jest to pierwszy raz, kiedy gigant internetowy i właściciel najpopularniejszej wyszukiwarki świata wspomaga edukację pracowników. W 2015 roku Google przekazał 150 milionów euro na europejskie projekty dziennikarskie, w tym na redakcje mediów całego kontynentu - przypominał piszący o wsparciu Google'a portal wired.com.

Podobne pomocne rozwiązanie firma zaoferowała w 2015 roku redakcjom w USA. W ramach inicjatywy "Raport dla Ameryki" (ang. Report for America) Google zapłacił za roczne wynagrodzenia tysiąca dziennikarzy różnych amerykańskich redakcji internetowych. Chodziło głównie o media lokalne, które najbardziej dotkliwie odczuwają obecność internetu w komunikacji.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.