Fundacja LOTTO: Konkurs o hazardzie rozstrzygnięty

Monika Bogusz wygrała konkurs na najlepszą pracę magisterską na temat uzależnień od gier pieniężnych. W konkursie zorganizowanym przez Fundację LOTTO Milion Marzeń rywalizowali studenci ostatnich lat wydziałów psychologii.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Fundacja LOTTO: Konkurs o hazardzie rozstrzygnięty

PODZIEL SIĘ


Autor: DB

20 lut 2013 8:43


Tytuł zwycięskiej pracy to „Poczucie własnej skuteczności i poczucie umiejscowienia kontroli a uprawianie hazardu”. Uczestnicy mieli pogłębić swoją wiedzę na temat profilaktyki uzależnień od hazardu oraz prowadzenia badań poświęconych osobom uzależnionym i zagrożonym ryzykiem.

W jury konkursu zasiedli: dr Ewa Woydyłło – psycholog i terapeuta uzależnień, Jacek Santorski – psycholog społeczny i biznesu oraz Anna Zawadzka – Prezes Fundacji LOTTO Milion Marzeń. Za pierwsze miejsce Monika Bogusz (Wydział Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie) otrzymała 4 tys. zł.

Drugie miejsce zajęła Magdalena Dyś z Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego za pracę pt. „Rozmiar i formy uzależnień młodzieży licealnej i studentów od internetu i gier internetowych” (nagroda - 3 tys. zł), a na trzecim stopniu podium uplasowała się Natalia Kamila Gomółka z Wydziału Nauk Humanistycznych i Pedagogicznych Uniwersytetu Wrocławskiego za pracę magisterską pt. „Temperamentalne i osobowościowe uwarunkowania ryzyka uzależnienia od hazardu” (2 tys. zł nagrody).

– Wierzymy, że rośnie nam elita specjalistów w tej dziedzinie, a nasz konkurs realnie przyczynia się do wzrostu zainteresowania tematem wśród studentów i magistrantów. – tłumaczyła Anna Zawadzka, prezes Fundacji LOTTO Milion Marzeń. Dr Ewa Woydyłło natomiast dodała, że mamy czym się pochwalić, wiemy, jak pomagać uzależnionym od hazardu. I choć brakuje nam rodzimych opracowań tego problemu, to dzięki konkursom takim jak „Wygraj z hazardem”, sytuacja ta ulega znacznej poprawie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.