Forum Odpowiedzialnego Biznesu: Najlepsze raporty społeczne wybrane

Najlepiej dane niefinansowe za 2016 rok zaraportowali: Cemex Polska, PKN Orlen, Bank Zachodni WBK, Budimex, Lafarge i Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Forum Odpowiedzialnego Biznesu: Najlepsze raporty społeczne wybrane

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

11 paź 2017 8:12


We wtorek (10 października) ogłoszeni zostali laureaci kolejnej edycji konkursu „Raporty społeczne” organizowanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Deloitte. W tym roku zgłoszona została rekordowa liczba publikacji – 44. Wśród nich znalazło się 40 opracowanych przez firmy, 2 przez fundacje korporacyjne i po jednej przez organizację pozarządową i instytucję publiczną.

- Jako jurorzy zdajemy sobie sprawę z tego, jak wiele pracy kosztuje przygotowanie raportu z działalności niefinansowej, czyli obejmującej aktywność na polu zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności. Pod tym względem powinniśmy gratulować każdej firmie i organizacji, która taką publikację opracowała. Jednak stajemy przed dużym wyzwaniem wyboru tych najlepszych raportów. Najlepiej wpisujących się w główne kryteria oceny dotyczące trzech aspektów: kompletności, zaufania i komunikacji. Na ich podstawie, a także w oparciu o dyskusję, wymianę opinii i doświadczeń podczas posiedzenia jurorów mogliśmy wyłonić, a dziś ogłosić zwycięskie raporty – komentuje Dominika Bettman, prezes Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Nagroda główna trafiła do firmy Cemex Polska. Jej raport wyróżnił także minister rozwoju i finansów. Na wyróżnienie – zdaniem jury - zasłużył raport spółki PKN Orlen i Banku Zachodniego WBK. Do banku trafiły także dwie inne nagrody – internautów i dziennikarzy.

Dziennikarze wyróżnili także dwa raporty. Ich autorami są: firma Cemex (za czytelną informację o zakresie działań firmy) i Lafarge (za całokształt działań i kompleksowość  raportu). Ta druga spółka zwyciężyła także w kategorii debiuty.

Najlepszy raport organizacji pozabiznesowej przygotowała z kolei Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka. Natomiast nagrodę Giełdy Papierów Wartościowych otrzymała firma Budimex.

Konkurs Raporty Społeczne odbywa się od 2007 roku. Głównym celem inicjatywy jest zwrócenie uwagi na znaczenie raportowania niefinansowego i wskazanie dobrych praktyk w tym zakresie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.