Firmy w Portugalii wysłały pracowników do pracy społecznej

0 0
Firmy w Portugalii wysłały pracowników do pracy społecznej

Blisko 1000 pracowników spółek wzięło w piątek udział w akcjach społecznych na terenie Portugalii. Wykonywali oni prace w największych miastach tego kraju, a także w lasach i na plaży.

Inicjatorem akcji była pozarządowa organizacja społeczna Grupa Zadumy i Wsparcia dla Przedsiębiorczości Obywatelskiej (GRACE).Jak poinformowała jej przewodnicząca Paula Guimaraes, celem projektu jest uświadomienie portugalskiemu społeczeństwu, że prywatne firmy również mogą aktywnie uczestniczyć w pomocy społecznej, zaś pracownikom przybliżyć ideę wolontariatu.

„Mamy nadzieję, że piątkowa inicjatywa była owocna dla wszystkich biorących w niej udział. Wierzymy, że pomogła ona poznać przedsiębiorcom i pracownikom ich firm inne, obce im na co dzień rzeczywistości" - powiedziała Guimaraes.

W piątek blisko 1000 pracowników 56 portugalskich spółek zamiast do firm udało się do pomocy w charakterze wolontariuszy. Pomagali oni m.in. w szpitalach, szkołach, domach spokojnej starości oraz w schroniskach dla zwierząt.

Prace społeczne pod hasłem Giro 2013 przeprowadzono na terenie największych portugalskich miast: Lizbony, Porto, Bragi, Coimbry, Setubal, Oeiras, Cascais, a także mniejszych miejscowości, takich jak Esposende i Olhao.

Choć większość zadań wykonywana była przez wolontariuszy na terenach miejskich, to organizatorzy akcji nie zapomnieli również o prowincji, wysyłając część osób do pomocy przy oczyszczaniu lasów i plaż.

„Jesteśmy dumni z naszych rodaków, którzy coraz chętniej garną się do pracy społecznej. Od naszej pierwszej akcji w 2006 r. pomagało nam już w charakterze wolontariuszy ponad 15 tys. osób" - dodała Guimaraes.

Praca społeczna jest coraz powszechniejsza w Portugalii. Szacuje się, że w tym 10-milionowym kraju w charakterze wolontariuszy udziela się ponad 1,8 mln osób.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.