Etyka i odpowiedzialność w Sanofi

0 0
Etyka i odpowiedzialność w Sanofi
Sanofi, w odpowiedzi na apel WHO, udział w międzynarodowej konferencji COP21. /Fot. mat. pras.

Grupa Sanofi to jedna z największych firm farmaceutycznych działających na polskim rynku. Wiodąca pozycja obliguje jednak do rozwijania odpowiedzialności społecznej.

W codziennej pracy firma Sanofi dba o to, by fundamentem osiąganego sukcesu były etyka i odpowiedzialność wobec szerokiego grona interesariuszy i otoczenia, na których wpływa prowadząc swoją działalność i dokłada wszelkich starań, by realizując cele strategiczne kształtować postawy, inicjować pozytywne dla otoczenia zmiany oraz wyznaczać standardy społecznego zaangażowania biznesu i zrównoważonego rozwoju.

Sanofi, angażując się w działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego i w odpowiedzi na apel Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), by zwrócić uwagę na istotny wpływ zmian klimatycznych na jakość życia i zdrowie, postanowiła wziąć aktywny udział w międzynarodowej konferencji COP21, która w tym roku odbywa się w Paryżu.

Poprzez partnerstwo w wydarzeniu firma pragnie sukcesywnie budować i zwiększać świadomość tego problemu, jak i mobilizować środowisko firm i instytucji działających w zakresie ochrony zdrowia do czynnego przeciwdziałania zachodzącym zmianom.

Sanofi już dziś aktywnie angażuje się w szereg działań mających na celu walkę z problemami zdrowotnymi zaostrzającymi się w wyniku zmian klimatycznych.

Leki i świadomość

Firma dostarcza leki i szczepionki, a także zwiększa świadomość wśród populacji, wzmacnia obserwację i poprawia możliwości w zakresie diagnostyki i leczenia.

Na przykład w zakresie walki z malarią firma Sanofi nawiązała strategiczne partnerstwo z narodowymi programami zwalczania malarii w kilku krajach w Afryce, aby dostarczać tańsze leki i wspierać miejscowe podmioty w zapobieganiu, diagnostyce i leczeniu malarii.

Ślad węglowy

Wprowadzanie gospodarki niskoemisyjnej wymaga zbiorowych wysiłków. Sektor ochrony zdrowia jako taki odpowiada za od 3 do 5 proc. emisji państw OECD. Firma Sanofi zobowiązała się zredukować emisję CO2 (z ośrodków przemysłowych i badawczorozwojowych) o 20 proc. od 2010 do 2020 r. Do końca 2014 r. w firmie Sanofi odnotowano zmniejszenie emisji CO2 o 15 proc.

Współpraca na skalę globalną

Sanofi bierze udział w zbiorowym wysiłku uwzględniania wpływu zmian klimatycznych na zdrowie w debacie publicznej. Z tego względu firma podejmuje współpracę z przedstawicielami rządów, organizacji pozarządowych oraz środowiskiem naukowym, której celem jest wynalezienie sposobów ograniczających negatywne konsekwencje zmian klimatycznych na zdrowie ludzi na całym świecie.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.