CSR w wydaniu Ericssona: nauka przez internet od Brazylii po Ghanę i dużo więcej

Realizacja projektu "Technologia w służbie dobra", dbałość o przestrzeganie praw człowieka, walka z procedurami antykorupcyjnymi i działania prooekologiczne, a także uruchomienie platformy nauki przez internet od Brazylii po Ghanę to tylko niektóre z inicjatyw Ericssona w 2012 r., o których można przeczytać w opublikowanym przez firmę raporcie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

CSR w wydaniu Ericssona: nauka przez internet od Brazylii po Ghanę i dużo więcej

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

11 kwi 2013 15:18


Pozytywny wpływ telekomunikacji na kwestie społeczno-gospodarcze i środowiskowe były kluczem do stworzenia całego łańcucha wartości firmy.

- Wielu najważniejszym światowym wyzwaniom - takim jak urbanizacja, zmiany klimatyczne i ubóstwo - można by łatwiej sprostać dzięki zastosowaniu rozwiązań oferowanych przez branżę mobilnej komunikacji szerokopasmowej - mówi Hans Vestberg, prezes i dyrektor generalny firmy Ericsson.

Firma Ericsson od dawna angażuje się w ogólnoświatowy dialog na temat zrównoważonego rozwoju oraz przewodniczy kilku organom zajmującym się kwestiami roli teleinformatyki i takiego właśnie rozwoju.

Elaine Weidman-Grunewald, szefowa działu zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności społecznej przedsiębiorstwa (Sustainability and Corporate Responsibility) w firmie Ericsson, powiedziała: „Naszym celem jest obniżenie cen i zwiększenie dostępności komunikacji mobilnej. Chcemy też zademonstrować pozytywną rolę technologii wszędzie tam, gdzie może ona pomóc w kształtowaniu gospodarki niskoemisyjnej, zwiększeniu dostępu do edukacji oraz wspomaganiu rozwiązywania innych problemów z zakresu pomocy humanitarnej, takich jak udzielanie pomocy uchodźcom, pokojowe rozstrzyganie konfliktów, a także pomoc w przypadku klęsk żywiołowych".

Globalna inicjatywa edukacyjna Connect To Learn (Nauka przez Internet) została w minionym roku podjęta w 33 szkołach z różnych krajów, od Brazylii po Ghanę. Na platformie mobilnej Refugees United, która pomaga uchodźcom w odnajdywaniu zaginionych członków rodzin, zarejestrowano już ponad 185 tys. osób. Firma Ericsson jest też partnerem technologicznym Fundacji PeaceEarth, która uruchomiła swój program Youth Peacemaker Network w Ugandzie i Południowym Sudanie.

W raporcie podkreślono również wzmożoną koncentrację firmy Ericsson na sposobach odpowiedzialnego prowadzenia działalności biznesowej. W roku 2012 firma zaktualizowała swój kodeks etyki w biznesie, w którym zebrano najważniejsze zasady i dyrektywy obowiązujące w przedsiębiorstwie oraz w ramach jego kontaktów z innymi zainteresowanymi podmiotami. Aktualizacja ta miała na celu uwzględnienie w kodeksie nowych postanowień dokumentu „UN Guiding Principles for Business and Human Rights" (Zalecenia ONZ w sprawie działalności biznesowej i praw człowieka).

W kodeksie podkreślono również wyraźnie zaangażowanie firmy Ericsson w przestrzeganie praw człowieka w ramach prowadzonej przez nią działalności biznesowej. Aby wesprzeć wdrażanie tych zasad, firma uruchomiła dwuletni program szkoleń z zakresu przestrzegania praw człowieka w biznesie. Firma Ericsson przystąpiła także do inicjatywy przeciw korupcji (Partnering Against Corruption Initiative PACI) podjętej przez Światowe Forum Ekonomiczne.
CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.