CSR: Pracownicy Geberit wyremontują warszawską szkołę podstawową

• Pracownicy Geberit w ramach globalnego projektu w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu wyremontują szkołę podstawową zlokalizowaną na warszawskiej Woli.
• Projekt obejmuje remont wszystkich szkolnych łazienek i wyposażenie ich w rozwiązania sanitarne Geberit oraz ceramikę marki Koło.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

CSR: Pracownicy Geberit wyremontują warszawską szkołę podstawową

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

22 lip 2016 13:33


Grupa Geberit co roku realizuje wiele istotnych społecznie działań. Projekty mają na celu wsparcie społeczności lokalnej, jak również budowanie zaangażowania wśród pracowników koncernu.

W ramach rozpoczynającego się projektu w Polsce pracować będzie grupa 10 stażystów ze Szwajcarii pod okiem 2 opiekunów, którzy będą odpowiedzialni za przeprowadzenie części prac budowlanych.

- Działania sprofilowane pod kątem wsparcia społecznego są głęboko zakorzenione w kulturze naszej firmy. Cieszymy się, że w tym roku projekt społeczny na tak dużą skalę zostanie zrealizowany właśnie w Polsce. Jesteśmy przekonani, że remont szkoły przełoży się nie tylko na poprawę jakości życia jej uczniów, ale będzie miał także pozytywny wpływ na społeczność lokalną – mówi Przemysław Powalacz, prezes Geberit.

Remont zostanie przeprowadzony w Szkole Podstawowej nr 166 im. Żwirki i Wigury w Warszawie. Placówka została starannie wyselekcjonowana we współpracy z Fundacją Humanites – Sztuka Wychowania, której celem jest wspieranie rozwoju młodego pokolenia w kontekście uniwersalnych wartości i dobrych kompetencji społecznych.

Inauguracja akcji w szkole odbyła się w czerwcu. Uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym na projekt łazienki, który jest częścią programu edukacyjnego „Woda bezcenny darem natury” i zakłada edukację uczniów, rodziców i nauczycieli ze szczególnym uwzględnieniem kwestii higieny oraz wrażliwości na rozsądne gospodarowanie wodą. Kolejne etapy programu odbędą się we wrześniu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.