CSR: Ikea pomaga szkołom w Kambodży. Odwiedzili je polscy pracownicy firmy

0 0

Za pośrednictwem organizacji Save the Children Ikea Foundation wspiera 147 szkół w 6 kambodżańskich prowincjach, zapewniając dzieciom zdobycie odpowiedniej edukacji.

Jak to się stało, że poleciała pani do Kambodży?

Agata Czachórska, kierownik ds. zrównoważonego rozwoju Ikea Polska: – Mój wyjazd do Kambodży, tak jak i czterech innych polskich pracowników Ikei, wiązał się z projektem IWitness Global Citizen Programme, realizowanym przez Ikea Foundation. Program ten działa od 2012 roku. Do końca 2014 r. wzięło w nim udział 258 pracowników z 30 krajów, którzy odwiedzili 20 różnych państw.

Pierwszy raz nabór do programu IWitness dla polskich pracowników Ikea Retail został ogłoszony wiosną 2014 roku. O programie wiedziałam od dłuższego czasu i naprawdę nie mogłam się doczekać, kiedy zostanie on zorganizowany w Polsce. Od dawna wiedziałam, że chcę wziąć w nim udział. Nie wahałam się.

Jaki był powód i cel podróży?

– Głównym celem programu IWitness jest umożliwienie pracownikom Ikei, aby na własne oczy zobaczyli, jak zaangażowanie ich oraz klientów Ikei w tzw. kampanie Good Cause (czyli nakierowane na konkretny cel społeczny) pomaga dzieciom i ich rodzinom w najbiedniejszych regionach świata.

Pomoc ta polega na dofinansowaniu różnych programów na rzecz edukacji. Misję tę realizuje Ikea Foundation przez współpracę z organizacjami partnerskimi – w tym wypadku UNICEF, Save the Children, UNHCR.

Pracownicy wyjeżdżający w ramach programu IWitness mają szansę przekonać się, jak ich zaangażowanie i praca przy kampaniach Ikei, takich jak Pluszaki dla edukacji oraz Jaśniejsza przyszłość dla uchodźców przekłada się na realną pomoc i tworzenie lepszych warunków życia w najbiedniejszych rejonach świata. Uczestnicy programu IWitness są ambasadorami zrównoważonego rozwoju Ikei – nie tylko wśród swoich kolegów w pracy, ale również wśród klientów.

Jak wyglądała podróż, pobyt na miejscu?

– Program IWitness to nie tylko sam wyjazd, ale również liczne działania przygotowawcze, np. warsztaty komunikacyjne, telekonferencje organizowane przez Ikea Foundation oraz te, które następują po powrocie z podróży.

Przed wyjazdem przekazywane są informacje dotyczące bezpieczeństwa w danym kraju, warunków pogodowych, lokalnych zwyczajów, a nawet odpowiedniego ubioru i innych ważnych kwestii wynikających z różnic kulturowych. Pracownicy otrzymują również informacje na temat tego, jak należy przygotować się do podróży, czego nie zapomnieć spakować i jakie szczepienia przeprowadzić przed wyjazdem.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.