CSR: gospodarka nam się udała, pora na...

"Debata CSR - odpowiedzialne strategie" podczas VI Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach nawiązała do rocznicy 25-lecia gospodarki wolnorynkowej w Polsce. "Gospodarka nam się udała, a teraz pora, aby znaleźć w niej więcej miejsca dla człowieka" - podkreślali paneliści.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

CSR: gospodarka nam się udała, pora na...

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.PL (Adrian Ołdak)

16 maj 2014 11:32


Zdaniem Zenona Pokojskiego, wiceprezesa Zakładów Azotowych Puławy w Grupie Azoty, CSR coraz lepiej wpisuje się we współczesną działalność gospodarczą, której celem nie jest maksymalizacja zysku, ale budowanie wartości organizacji dla wszystkich interesariuszy. Na tę wartość składa się również opinia o firmie. Przynosi to pożytek zarówno inwestorom giełdowym, jak pracownikom.

- Przy wzroście produkcji w Puławach o 60 proc. zredukowaliśmy zanieczyszczenia o 60-70 proc. Płace w naszej spółce są najwyższe w regionie - wymieniał elementy puławskiego CSR wiceprezes Pokojski. 

Intelektualnie prowokacyjną tezę postawił Kapsh, PR & Marketing Manager Kapsch Telematic Services. 

- CSR wynika z biznesowego cynizmu. To najtańsze narzędzie komunikacji firmy z klientami - mówił polemizując z wiceprezesem ZA Puławy, że sednem działalności gospodarczej jest jednak maksymalizacja zysku. 

- CSR to komercjalizacja naturalnych ludzkich zachowań - argumentował ks. Jacek Stryczek, prezes Stowarzyszenia Wiosna znanego z akcji "Szlachetna Paczka". - Zawsze było tak, że ludzie kupowali np. chleb od piekarza, który był lepszym człowiekiem, niż jego konkurent. 

Ks. Stryczek wyrósł w ostatnim czasie na jego z liderów organizacji działających na styku biznesu i filantropii. Łączy w sobie ekonomiczną precyzję i głęboki humanizm. Stworzył - jak sam mówi - największą organizację wolontariatu pracowniczego w Polsce. Na pół miliona osób zaangażowanych w przygotowywanie świątecznych paczek połowa robi to w firmach. 

Cały artykuł czytaj tutaj Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.