Better Tomorrow 2025: Sodexo stworzyło strategię CSR. Co zawiera?

Grupa Sodexo ogłosiła strategię Better Tomorrow 2025, stanowiącą plan działań firmy w obszarze CSR.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Better Tomorrow 2025: Sodexo stworzyło strategię CSR. Co zawiera?

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

10 paź 2017 11:40


• 33 proc. spółek to firmy doświadczone i dojrzałe pod względem społecznej odpowiedzialności - wynika z raportu „Społeczna odpowiedzialność biznesu: fakty a opinie”.

• Na stworzenie strategii CSR zdecydowała się także firma Sodexo.

Jak wynika z raportu KPMG w Polsce i Forum Odpowiedzialnego Biznesu „Społeczna odpowiedzialność biznesu: fakty a opinie”, 96 proc. firm wie, jak ważne jest realizowanie w biznesie działań z zakresu CSR, ale tylko 46 proc. ją realizuje - przy czym najczęściej są to przedsiębiorstwa bardzo duże i te z udziałem kapitału zagranicznego.

W celu określenia stopnia społecznej dojrzałości dużych i średnich firm przeanalizowano działania, które obecnie prowadzą. Pod uwagę wzięto nie tylko fakt podejmowania działań z zakresu CSR, ale także formalnego uwzględnienia CSR w strategii oraz przygotowywania raportów na temat prowadzonych w tym obszarze aktywności. Okazało się, że 33 proc. przebadanych firm to firmy doświadczone i dojrzałe pod względem społecznej odpowiedzialności.

Na strategię CSR postawiła również firma Sodexo. Better Tomorrow 2025 – tak nazywa się wdrożony plan - składa się z dziewięciu zobowiązań, które mają na celu wzmocnić kulturę praktyk odpowiedzialnego biznesu wewnątrz i w otoczeniu firmy. Wspomniane zobowiązania są tożsame z celami zrównoważonego rozwoju ONZ.

Czytaj też: Sodexo: Oto trendy rynku pracy w 2017 roku

Zgodnie z obszarami aktywności biznesowej firmy, Better Tomorrow 2025 w szczególności odnosi się do trzech zagadnień. Oto one.

Zwalczanie głodu i niedożywienia

Sodexo zobowiązuje się użyczyć swojej zbieranej latami wiedzy i doświadczenia, by walczyć z głodem na całym świecie. Firma realizuje te zadania zarówno w ramach swojej własnej działalności, jak również poprzez współpracę z organizacjami charytatywnymi, wspierając w tym obszarze zaangażowanych w tę działalność swoich pracowników. Pomaga ludziom zagrożonym niedożywieniem między innymi poprzez redystrybucję nadwyżki żywności czy zakładanie społecznych ogrodów warzywnych.

Sodexo wspiera również globalną inicjatywę Stop Hunger, organizację non-profit będącą globalnym ruchem walki z głodem i niedożywieniem, założoną 20 lat temu przez pracowników firmy.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.