Bertus Servaas został człowiekiem roku 2016

• Tytuł "Człowieka Roku 2016 w województwie świętokrzyskim" otrzymał Bertus Servaas, prezes Vive Textile Recycling oraz klubu sportowego Vive Handball Kielce.
• Servaas, jako jeden z największych pracodawców w regionie, zatrudnia ponad 1500 osób w grupie Vive.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Bertus Servaas został człowiekiem roku 2016

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

20 lut 2017 13:15


Tytuł „Człowieka Roku 2016 w województwie świętokrzyskim” Bertus Servaas zdobył za swoje nieocenione zaangażowanie w rozwój społeczności lokalnej. Kapituła redakcyjna oraz czytelnicy dziennika „Echo Dnia” nagrodzili Servaasa za jego wkład w promocję województwa świętokrzyskiego oraz za aktywne wspieranie społeczności lokalnej Kielc i okolic.

Swoimi działaniami w 2016 roku sprawił, że o Kielcach i regionie świętokrzyskim usłyszał cały świat. Servaas odebrał również statuetkę za zdobycie tytułu „Człowiek Roku 2016 w kategorii Sport”

- Dziękuję redakcji "Echo Dnia" i czytelnikom, którzy oddali na mnie głosy. Dziękuję Panu Bogu, który daje siłę do działania i wiarę w ludzi. Wiara w ludzi na stanowisku prezesa klubu jest bardzo potrzebna. Pozwala mi robić to, co robię już 15 lat. Przez te 15 lat ciężko razem pracowaliśmy żeby stworzyć rodzinę, która kocha to, co robi – powiedział Bertus Servaas.

Bertus Servaas jako jeden z największych pracodawców w regionie, zatrudnia ponad 1500 osób. Jest właścicielem Vive Group - dziewięciu powiązanych ze sobą spółek, z których główna – Vive Textile Recycling została założona w 1992 roku i od wielu lat jest liderem w branży recyklingu tekstyliów i największym importerem odzieży używanej w Polsce. Grupa rozwija swoją działalność w kolejnych obszarach, takich jak: transport i logistyka, optymalizacja kosztów ponoszonych przez przedsiębiorstwa czy innowacyjne metody recyklingu. W 2016 r. spółka Vive znalazła się również wśród zwycięzców konkursu Top Pracodawcy Polski Wschodniej.

Servaas jest także znanym filantropem, który wspiera lokalne inicjatywy. Od wielu lat angażuje się w działalność dobroczynną, za którą w roku 2012 został odznaczony przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego Orderem Polonia Restituta. Angażuje się takie wydarzenia jak Gwiazdy Dobroczynności czy Świętokrzyski Bal Filantropów. Wspiera WWF Polska i akcje UNICEF. Co roku uczestniczy w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, zarówno poprzez przekazanie wartościowych przedmiotów, jak i licytacje, z których środki przekazywane są na pomoc potrzebującym. Bertus Servaas jest również pomysłodawcą Fundacji Vive Serce Dzieciom, której celem jest praca na rzecz dzieci i ich rozwoju.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Piotr SIEROCIŃSKI / HRM partners S.A. 2017-02-23 12:47:59

Miałem okazję współpracowac z p. Bertusem w projektach HR-owych dla Grupy VIVE. Jestem pod dużym wrażeniem osobowości, przedsiębiorczości i kultury organizacyjnej VIVE. Do tego dochodzi tytuł mistrzowski Ligi Mistrzów w handball'u - sukces niebywały i dotychczas nieosiągalny w w Polsce !!! Serdecznie gratujuję w pełni zasłuzonej nagrody !