Anwil z grupy PKN Orlen wdraża kodeks postępowania dla dostawców

• Anwil poinformował, że zaczął wdrażać kodeks dla wszystkich dostawców i podwykonawców z nim współpracujących.
• Kodeks postępowania dla dostawców Anwilu wyznacza standardy m.in. społeczne, środowiskowe, etyczne, którymi muszą kierować się partnerzy spółki. 
• Zależy nam na tym, aby partnerzy biznesowi Anwil podzielali wartości, którymi się kierujemy - podkreślają przedstawiciele firmy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Anwil z grupy PKN Orlen wdraża kodeks postępowania dla dostawców

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/MIW

13 wrz 2016 14:35


Kodeks adresowany jest do wszystkich dostawców i podwykonawców współpracujących z Anwilem, włocławską spółką, jedną z największych w krajowej branży chemicznej i jedynej z tego segmentu produkującej suspensyjny polichlorek winylu, wykorzystywany m.in. do produkcji profili budowlanych i rur wodociągowych.

Jak przypomniał Anwil, spółka ta wdraża kolejne inicjatywy w obszarach, które zgodnie z przyjętą nam normą ISO 26000 obejmują działania związane ze społeczną odpowiedzialnością biznesu, jak np. ład organizacyjny, prawa człowieka, uczciwe praktyki operacyjne, zagadnienia konsumenckie, zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej.

Informując o wdrożeniu "Kodeksu postępowania dla dostawców Anwil", spółka podkreśliła, że dokument ten "ma stanowić vademecum współpracy" z dostawcami, "dzięki któremu włocławska spółka będzie miała pewność, że partnerzy, z którymi kooperuje przestrzegają obowiązujących w całej grupie Orlen standardów, a oferenci ubiegający się o możliwość zdobycia kontraktu będą mieć pełną świadomość oczekiwań wobec nich".

- Łańcuch dostaw stanowi jeden z kluczowych czynników sukcesu rynkowego. Jednak jego rola jest daleko większa niż tylko zapewnienie stałej redukcji kosztów związanych z zakupami surowców, czy usług. Transparentność procesów, wchodzących w jego skład jest bowiem jednym z elementów postrzegania danej firmy, o którym decydują przecież także informacje dotyczące tego z kim, i w jaki sposób dane przedsiębiorstwo współpracuje - podkreśliła dyrektor ds. zakupów w Anwilu Anna Waszkiewicz.

- Zależy nam na tym, aby partnerzy biznesowi Anwil podzielali wartości, którymi się kierujemy. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy, że włączymy zasady odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju w prowadzone przez nas procesy zakupowe - dodała Waszkiewicz, cytowana w komunikacie spółki.

W kwietniu kodeks postępowania dla dostawców, który wyznacza obowiązkowe kryteria w kwalifikacji kontrahentów spółki, wprowadził PKN Orlen, największy w Polsce podmiot branży rafineryjno-petrochemicznej, który jest m.in. właścicielem 100 proc. akcji włocławskiego Anwilu. Jak podał płocki koncern, przyjęty tam kodeks ma m.in. promować dobre praktyki rynkowe w zakresie odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.