89 proc. pracowników PZU jest zadowolonych ze swojej pracy?

0 0
89 proc. pracowników PZU jest zadowolonych ze swojej pracy?
- Chcemy stwarzać pracownikom warunki pracy i rozwoju odpowiadające ich potrzebom oraz wpływające na ich zaangażowanie – zaznaczył Andrzej Klesyk, prezes PZU. /Fot. PZU

Jak wynika z trzeciego „Raportu odpowiedzialności społecznej” PZU co drugi pracownik firmy jest zaangażowany w swoją pracę, a tylko jeden na dziesięciu nie jest z niej zadowolony.

- Co półtora roku prowadzimy badanie wśród pracowników przy wsparciu zewnętrznej firmy AoN Hewitt. Od 2011 r. wskaźnik w pełni zaangażowanych pracowników wzrósł o 9 pkt procentowych i wynosi obecnie 49 proc. – powiedział Andrzej Klesyk, prezes PZU.

W badaniu analizowanych jest 19 aspektów wpływających na zaangażowanie, np. procesy, zasoby, adekwatność pracy, kariera, rozwój. Ostatnie badanie PZU przeprowadził w 2014 r. Ubezpieczyciel odnotował wówczas kilkuprocentowe zmiany.

Pracownicy zmienili opinię na temat świadczeń udostępnianych pracownikom (wzrost o 15 pkt procentowych). Drugi największy wzrost odnotował aspekt „rozwój pracownika” (wzrost o 7 pkt procentowych).

W nowej strategii położony jest nacisk na wzrost zaangażowania pracowników. Równocześnie odsetek pracowników zadowolonych lub raczej zadowolonych z pracy wynosi 89 proc.

Jak czytamy w raporcie monitorowane są wszelkie uwagi i skargi pracowników. W latach 2013–2014 skargi lub odwołania pracowników nie dotyczyły istotnych naruszeń oraz nieprawidłowości w zakresie warunków pracy, jak również innych obszarów działalności pracodawcy. W 2013 r. do komisji antymobbingowej została skierowana jedna skarga. Zarzut mobbingu nie został jednak potwierdzony

Odpowiedzialność biznesu

Dlaczego PZU opublikował już trzeci już „Raport odpowiedzialności społecznej”. W dokumencie za lata 2013-2014 znajdziemy szeroki zakres problemów etycznych, społecznych oraz związanych z ochroną środowiska, na które odpowiada PZU w ramach swojej działalności biznesowej.

- Naszą odpowiedzialność rozumiemy głównie przez pryzmat działań skierowanych do klientów i pracowników. Chcemy wdrażać rozwiązania, które pomogą naszym klientom czuć się traktowanymi fair i profesjonalnie, a pracownikom stwarzać warunki pracy i rozwoju odpowiadające ich potrzebom oraz wpływające na ich zaangażowanie. Chcemy też maksymalizować nasz pozytywny wpływ na jakość życia społecznego i kondycję gospodarki, których jesteśmy istotną częścią – zaznaczył Andrzej Klesyk.

Przekonuje on, że w PZU kwestie pozafinansowe, jak etyka, kwestie pracownicze czy jakość obsługi klienta stanowią integralną część Strategii 3.0. Raport odpowiedzialnego biznesu pozwala komunikować postępy w przejrzysty sposób.

Jak wygląda struktura zatrudnienia w PZU? Zobaczcie obszerną grafikę.

Nad tegoroczną edycją opracowania pracowało 160 osób. Grono specjalistów stanowili przedstawiciele kadry zarządzającej, menadżerowie, pracownicy kluczowych jednostek organizacyjnych, a także - jak podaje PZU - interesariusze zewnętrzni.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (2)

  • Przymuszanie bezposredniego kierownika w CKU do wypelnienia ankiety dot.badania. przełożeni mają wgląd do ankiet skoro w ostatnim dniu udostępnienia ankiety pytają się konkretnego pracownika dlaczego nie wypełnił jeszcze ankiety i żąda od pracownika wypełnienia ankiety. W PZU zarządza się poprzez zastraszania. Mobbing jest codziennością dla wybrańców. Wszystko awanse premie z zysków podwyżki dostają pociotki wszystko w drodze uznaniowisci Kierownictwa Wynik badania nie jest rzeczywisty PATOLOGIA zarzadzania
  • Strasznie niskie pobory, praktycznie brak socjala to jest prawda o PZU - czyli wyzysk 24h !!!

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.