7 biegów na 7 kontynentach. PKO Bank Polski pomaga spełnić marzenie dziennikarza

0 0
7 biegów na 7 kontynentach. PKO Bank Polski pomaga spełnić marzenie dziennikarza

W siedmiu maratonach na wszystkich kontynentach w jednym roku chce wziąć udział dziennikarz sportowy Maciej Kurzajewski. PKO Bank Polski wspiera go w realizacji zadania jako wyłączny sponsor. W wybranych miastach razem z nim pobiegną pracownicy banku.

W 2013 roku Maciej Kurzajewski podejmie próbę dołączenia do elitarnego grona członków „Seven continents club"- klubu niespełna czterystu biegaczy, którzy przebiegli maratony w Europie, Azji, Ameryce Południowej, Ameryce Północnej, Afryce, Australii i na Antarktydzie. W tej grupie jest tylko pięciu Polaków. Jeszcze bardziej ekskluzywne jest grono ponad sześćdziesięciu osób, które zrobiły to w ciągu jednego roku. Maciej Kurzajewski chce być drugim w historii Polakiem, który dokona tego wyczynu.

- Z każdym przebiegniętym kilometrem apetyt rósł. Szukałem nowych wyzwań. I tak narodził się pomysł zdobycia „Korony Maratonów Ziemi". Dla maratończyka to szczyt marzeń. Marzenia się spełniają, jeżeli tylko bardzo się chce, aby się spełniły. Chcę pokazać tym projektem, że trzeba mieć marzenia - i małe, i duże - i bardzo chcieć je realizować. Otwarta Europa, otwierający się świat - wszystko to sprawia, że realizacja takiego marzenia, jak przebiegnięcie siedmiu maratonów na siedmiu kontynentach, jest o niebo łatwiejsza niż przed dekadą czy dwoma. Dlatego wierzę, że dzięki projektowi "Korony Maratonów PKO Banku Polskiego" uda nam się wspólnie zachęcić do biegania kolejne tysiące Polaków - powiedział Maciej Kurzajewski.

Maciej Kurzajewski próbę zdobycia Korony Maratonów rozpocznie 15 marca 2013 roku na trasie biegu w Tel Awiwie. Później przeniesie się kolejno do Londynu, doliny rzeki Limpopo w Republice Południowej Afryki, Rio de Janeiro, Sydney, Nowego Jorku, by zakończyć zmagania 20 listopada 2013 roku, podczas ekstremalnego maratonu na Antarktydzie.

W realizacji przedsięwzięcia wspierać go będzie PKO Bank Polski. W czterech z siedmiu maratonów weźmie także udział grupa dwunastu biegaczy-pracowników banku. W trzyosobowych zespołach będą towarzyszyć Maciejowi Kurzajewskiemu podczas biegów ulicznych w Izraelu, RPA, Brazylii i Australii. Wszystkich uczestników PKO Bank Polski wyposaży w stroje sportowe przygotowane specjalnie na potrzeby projektu „Korona Maratonów PKO Banku Polskiego". Zmagania maratończyków będzie można śledzić w kronikach emitowanych na antenie TVP1 po głównym wydaniu „Wiadomości" oraz w Internecie.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (3)

 • O! Jaka dobra sprawa z tym bieganiem.Coś dla zdrowia. Jeszcze Maciej Kurzajewski biega fajnie:) I Pracownicy PKO też będą biegać co napewno zmobilizuje naszych biegaczy i kibiców:)
 • Dobra inicjatywa z ta Koroną Maratonu. Pracownicy PKO będą brali udział w krajowych biegach. Zapraszamy :)
 • Miło że PKO BP nie tylko zajmuje się kasą społeczeństwa ale też ingeruje w sport. Mam nadzieję że w przyszłym roku Bank zasponsoruje komuś innemu ten maraton :D

POLECAMY

 • ZMIEŃ WIDOK:

 • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
 • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
  Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
  Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
 • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.