4 tys. pracowników Samsunga ma wolne. Przez piątek trzynastego?

0 0

Mimo normalnego dnia pracy, dwa razy do roku amerykańskie biura Samsunga są zamknięte, a tysiące pracowników nie idzie do pracy. Powód?

Organizowana dwa razy do roku akcja charytatywna "Samsung Day of Service" powoduje, że inżynierowie, programiści i inni pracownicy odkładają swoje zwykłe zadania i wcielają się w wolontariuszy.

4 tys. pracowników Samsunga współpracuje z 50 organizacjami społecznymi w USA. Łącznie poświęcają ok. 16 tys. godzin na rzecz korporacyjnej inicjatywy Samsunga Hope for Children, walki z głodem i innych charytatywnych akcji.

Tak jest również w piątek (13 maja). I nie chodzi bynajmniej o fakt, że ten dzień przez przesądnych może być uważany za pechowy.

- W kalendarzu mamy dwa "dni służby" w ciągu roku. To wspólny wysiłek wszystkich naszych pracowników, którzy są jednym zespołem. Za każdym razem staramy się, by nasi pracownicy poświęcili swój czas na inne organizacje. W ramach akcji ofiarujemy również prywatne pieniądze - mówi Ann Woo, senior director of citizenship w Samsungu.

W tym roku pracownicy po raz pierwszy zaprosili swoje rodziny do uczestnictwa. Z materiału, kleju i wyobraźni stworzą kostiumy dla Only Make Believe, organizacji aktorów-wolontariuszy tworzących interaktywne przestawienia dla dzieci specjalnej troski.

- Te dni są znaczące, ponieważ zbliżają do siebie pracowników. Kiedy spotykasz kolegę w windzie, pytasz "co u ciebie, jak idzie praca?". A kiedy zbliżają się "dni służby", pytasz "jak ci idą przygotowania? Z kim będziesz działał? Jak ci się podobało ostatnio?" Osobiście kocham to - opowiada Ann Woo.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.