3,5 mln zł dla niepełnosprawnych w Opolu

Samorząd rozdysponował 3,5 mln złotych, jakie otrzymał z PFRON na wsparcie niepełnosprawnych. Ponad 1,3 mln z tej kwoty trafi do fundacji i organizacji na cele rehabilitacji zawodowej i społecznej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

3,5 mln zł dla niepełnosprawnych w Opolu

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

25 lut 2018 11:43


W tym roku Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przekazał województwu blisko 3,5 mln zł. Wyboru zadań, które są realizowane z tej puli, dokonują władze województwa - poinformowało biuro prasowe urzędu marszałkowskiego województwa opolskiego

W 2018 roku samorząd regionu postanowił przeznaczyć dwa miliony złotych na kontynuację dofinansowania dwóch zakładów aktywności zawodowej, zatrudniających w sumie 112 osób niepełnosprawnych. Przekazane przez samorząd pieniądze stanowić będą 90 proc. kosztów funkcjonowania placówek. Beneficjentami pomocy są: Fundacja Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym w Opolu i działający w Branicach Zakład Aktywności Zawodowej zorganizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych w Głubczycach.

Ponad 1,3 mln zł zostanie przekazane fundacjom lub organizacjom pozarządowym, które będą realizowały zadania z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych. Beneficjenci zostaną wybrani w drodze otwartego konkursu ofert. Pozostałe 68 tysięcy złotych to dofinansowanie robót budowlanych mających na celu dostosowanie obiektów służących rehabilitacji do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.