15 kobiet pracujących pod ziemią, 49 związków zawodowych i średni staż pracy 19 lat

Jastrzębska Spółka Węglowa opublikowała swój pierwszy raport CSR. Dowiadujemy się z niego m.in. jak wygląda w niej struktura zatrudnienia. Okazuje się, że z 14 789 osób zatrudnionych pod ziemią, tylko 15 osób to reprezentantki płci pięknej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

15 kobiet pracujących pod ziemią, 49 związków zawodowych i średni staż pracy 19 lat

PODZIEL SIĘ


Autor: Jolanta Miśków

17 gru 2014 5:01


Na koniec 2013 r. Jastrzębska Spółka Węglowa zatrudniała 22 164 pracowników, a w całej grupie kapitałowej JSW pracowało niemal 30 tys. osób. Wskaźnik rotacji w 2013 r. wyniósł zaledwie 4,53 proc.

W JSW działa 49 związków zawodowych, a procent uzwiązkowienia załogi wynosi ponad 120 proc.

Średni wiek pracowników zatrudnionych w spółce to 39 lat, a pracowników kopalń cechuje duże doświadczenie zawodowe. Przeciętny staż pracy we wszystkich obszarach działalności spółki to 19 lat.

Czytaj też: W JSW ubywa pracowników, a przybywa związkowców

Z uwagi na charakter prowadzonej działalności struktura zatrudnienia charakteryzuje się dość niskim odsetkiem pracujących w firmie kobiet (są one głównie pracownikami administracji) – chociaż zdarzają się wyjątki. Na 14 789 osób zatrudnionych pod ziemią – 15 pracowników to reprezentantki płci pięknej.

Struktura zatrudnienia w JSW cechuje się przewagą pracowników z wykształceniem zawodowym (40,9 proc.), najmniej osób ma wykształcenie podstawowe (7,8 proc.).

Jak czytamy w raporcie, 99,9 proc. pracowników zatrudnionych jest w spółce na umowy o pracę. Ponadto w październiku 2013 roku zarząd JSW przyjął strategię HR, która została opracowana przez menedżerów ds. zarządzania zasobami ludzkimi spółki.

"Uważamy, że kluczowym czynnikiem dla każdej firmy w drodze do osiągania stabilnych wyników biznesowych są zadowoleni i zaangażowani pracownicy. Dlatego właśnie w 2013 roku po raz pierwszy podjęliśmy się jakże trudnego logistycznie zadania i przeprowadziliśmy badanie zaangażowania i satysfakcji wśród pracowników firmy (w tym pracowników pracujących pod ziemią)" - podaje firma w raporcie.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

poiu 2014-12-18 08:15:02

wdrażanie parytetów powinni zacząć od kopalń od pracy na dole