W styczniu poszukiwano finansistów i księgowych

0 0
W styczniu poszukiwano finansistów i księgowych

Co 9 ogłoszenie o pracę zamieszczone w styczniu na portalu monsterpolska.pl było adresowane do pracowników z branży finansowej, księgowości i controllingu. Tu po specjalistach IT, to druga, najczęściej poszukiwana grupa specjalistów.

W stosunku do grudnia minionego roku, liczba ofert pracy z tej branży spadła o 8 proc., ale w stosunku do stycznia 2013 roku wzrosła o 158 proc. W styczniu kandydatów z tego sektora intensywnie poszukiwały firmy outsourcingowe i centra usług wspólnych (SSC) i od nich właśnie pochodziło 72 proc. wszystich ofert skierowanych do kandydatów z tego sektora.

- W tym roku prognozujemy dalszy wzrost liczby ofert pracy skierowanych do kandydatów reprezentujących finanse oraz księgowość, co związane jest z ciągłym rozwojem usług dla biznesu - mówi Małgorzata Majewska, ekspert monsterpolska.pl.

Pracodawcy poszukiwali przede wszystkim doświadczonych pracowników. Jedna czwarta firm prowadziła rekrutację na stanowisko księgowej. 11 proc. poszukiwało menedżera, a co dziesiąty przedsiębiorca chciał zatrudnić specjalistę.9 proc. ofert pracy skierowanych było do analityków finansowych.

Pracodawcy poszukiwali kandydatów z wyższym, kierunkowym wykształceniem, udokumentowaną wiedzą praktyczną, znajomością branży i doświadczeniem.

- Tak jak i w przypadku innych grup zawodowych, tak i w tej kategorii obserwujemy wzrost znaczenia kompetencji miękkich oraz społecznych. Dla ogromnej rzeszy pracodawców są one największą bolączką - dodaje Majewska.

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.