Usługi biznesowe potrzebują specjalistów IT. Najlepiej polskich

Inwestorzy z całego świata doceniają wysoki poziom polskich specjalistów IT. Studenci i absolwenci co roku zbierają laury międzynarodowych konkursów programistycznych, a obecne w Polsce ośrodki IT zwykle są zaliczane do grupy najlepszych i najbardziej efektywnych placówek.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Usługi biznesowe potrzebują specjalistów IT. Najlepiej polskich

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

6 paź 2014 9:02


Usługi IT to nie tylko praca dla firm zajmujących się informatyką i programowaniem. To także usługi dla różnych branż przemysłu, jak motoryzacja, hutnictwo, górnictwo, przemysł stoczniowy czy spożywczy. W Polsce działają także centra rozwojowe, np. centrum oprogramowania Motoroli, czy centrum badawczo-rozwojowe IBM w Krakowie. W Polsce zainwestowały takie firmy jak Hewlett-Packard, Infosys czy General Electric.

Czytaj też: Nieustannie poszukiwani specjaliści

– Blisko 80 proc. naszych zagranicznych klientów pochodzi z Europy Zachodniej. Holandia, Niemcy, Szwecja, Szwajcaria, Rosja, Włochy, Francja, Belgia, Japonia, USA – to tylko niektóre kraje, doceniające nasze osiągnięcia w obszarze rozwiązań IT dla branży automotive. Właśnie wdrażamy u jednego z naszych klientów w Katarze pilotażową wersję systemu SAP for Automotive. W ubiegłym roku ponad 60 proc. przychodów firmy pochodziło z eksportu usług – mówi Remigiusz Efinowicz, członek zarządu spółki Hicron.

Czytaj też: IT: pracują, gdy mają flow. Jak nie, to grają w piłkarzyki

Co więcej, dziś kwestie niskich kosztów pracy schodzą na dalszy plan. Coraz bardziej liczy się współpraca biznesu z uczelniami, współdziałanie wewnątrz branży usług oraz wsparcie administracji lokalnej w zakresie zachęcania inwestorów do działalności w danej lokalizacji, w tym wsparcie działań badawczo-rozwojowych – w tej chwili sięgające nawet 65 proc. kosztów takiej działalności.

Rynek usług biznesowych w ramach outsourcingu i offshoringu osiągnie w tym roku wartość 507 mld dolarów. Polska jest jednym z najważniejszych na świecie ośrodków tego typu usług, a szczególną rolą w branży odgrywają usługi IT.

Czytaj cały materiał na wnp.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.