UPS ma nowe centrum w Łodzi. Zatrudni 300 pracowników

W Łodzi otwarto centrum usług wspólnych firmy UPS. Docelowo pracę w nim ma znaleźć ponad 300 osób.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

UPS ma nowe centrum w Łodzi. Zatrudni 300 pracowników

PODZIEL SIĘ


Autor: AT/PAP

9 lip 2015 13:31


Centrum obsługuje w zakresie m.in. księgowo-finansowym biura tej firmy w całej Europie Zachodniej.

Do końca 2015 r. centrum zatrudni 140 osób

Łódzkie centrum GBS (Global Business Services) UPS do końca tego roku ma zatrudniać 140 osób. Według zapowiedzi przedstawicieli firmy w przyszłości ma ono rozszerzać swoją działalność i docelowo pracę w nim znajdzie ponad 300 osób.

Wiceprezes UPS GBS Carol Brolley podkreśliła, że Polska jest dla UPS bardzo ważnym rynkiem. "Wybraliśmy Łódź przede wszystkim ze względu na dostępność doskonale wykwalifikowanej kadry. Bardzo łatwo było nam tu znaleźć osoby, które władają nie tylko dwoma, ale wieloma językami" - mówiła Brolley. Przypomniała też, że w Strykowie pod Łodzią za 25 mln dol. powstało centrum przeładunkowe UPS.

Łódzkie centrum UPS świadczy usługi dla innych biur firmy w Europie Zachodniej z zakresu m.in. finansów, księgowości, wsparcia działów handlowych czy marketingu. Zatrudnienie w centrum mogą znaleźć absolwenci wyższych uczelni ze znajomością języka angielskiego, a dużym atutem jest także znajomość innych języków obcych.

Łódź najlepszą lokalizacją dla centrów usług biznesowych

Zdaniem wiceprezydenta miasta Marka Cieślaka, Łódź jest jedną z najlepszych lokalizacji dla centrów usług biznesowych w tej części Europy, bowiem posiada doskonale wykształcone kadry. Przypomniał, że w Łodzi już kilkanaście tysięcy ludzi znalazło zatrudnienie w takich centrach. "To jest trend, który będzie się rozwijał" - ocenił.

Łódzkie GBS to drugie takie centrum UPS w Polsce; pierwsze od 2006 r. działa we Wrocławiu i zatrudnia obecnie ponad 600 osób.

UPS to globalna firma zajmująca się logistyką i spedycją. Świadczy usługi w ponad 220 krajach i terytoriach na całym świecie. W Polsce zatrudnia ponad 2 tys.pracowników i drugie tyle podwykonawców. Główna siedziba firmy mieści się w amerykańskiej Atlancie.

Według danych organizacji ABSL, zrzeszającej najważniejszych inwestorów branży usług dla biznesu, w Łodzi w centrach usług z kapitałem zagranicznym pracuje 13,1 tys. osób, a w całej Polsce - ponad 150 tys. osób. Zgodnie z szacunkami ABSL w 2020 r. zagraniczne centra usług biznesowych będą zatrudniać w Polsce co najmniej 250 tys. osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.