Uber kontynuuje inwestycje na polskim rynku. Będzie nowe centrum

Spółka lokuje swoje zewnętrzne centrum wsparcia biznesowego w Lublinie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Uber kontynuuje inwestycje na polskim rynku. Będzie nowe centrum

PODZIEL SIĘ


Autor: bad

4 wrz 2017 14:50


• Jedna z najszybciej rozwijających się firm na świecie kontynuuje inwestycje na polskim rynku.

• Po krakowskim Centrum Usług Biznesowych (Center of Excellence) zatrudniającym prawie 300 pracowników, Uber inwestuje w centrum wsparcia biznesowego w Lublinie.

• Lubelski zespół składający się z prawie 40 konsultantów wspiera procesy biznesowe firmy Uber w Polsce.

• Kolejna Inwestycja Ubera w Polsce otrzymała wsparcie Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce.

 

Firma technologiczna Uber, twórca popularnej aplikacji mobilnej do zamawiania niedrogich przejazdów dalej inwestuje na polskim rynku. Uber otwiera zewnętrzne centrum wsparcia biznesowego w Lublinie. Lubelskie centrum prowadzi już działalność operacyjną i wspiera część procesów biznesowych Ubera w Polsce.

Inwestycja, otwarta we współpracy z partnerem zewnętrznym, który pozostaje anonimowy ze względu na warunki umowy, zatrudnia już prawie 40 konsultantów - przede wszystkim absolwentów lubelskich uczelni i studentów ostatnich lat. Zespół wspierający Ubera realizuje zadania związane m. in. z systemowym rozwiązywaniem problemów pasażerów, ułatwianiem pracy kierowcom, kwestiami technicznymi czy logistycznymi.

Lublin cieszy się z inwestycji

Jak komentuje inwestycję dr Mariusz Sagan, dyrektor Wydziału Strategii i Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta Lublin, ostatnie lata były wyjątkowo dobre dla lubelskiego sektora nowoczesnych usług dla biznesu. Obecnie w Lublinie działa ponad 70 firm z tej branży. Tylko w 2016 r. lubelski rynek poszerzył się o 9 kolejnych przedsiębiorstw. W 2015 r. sektor ten zatrudniał ponad 6,4 tys. pracowników, obecnie jest ich już ponad 7,6 tys.

Dyrektor Sagan zwraca także uwagę na potencjał rozwoju sektora na Lubelszczyźnie. Firmom z branży BSS Lublin oferuje 47 nowoczesnych budynków biurowych o łącznej powierzchni użytkowej niemal 180 tys. m2, a kolejne 110 tys. jest w budowie i przygotowaniu. Dlatego cieszy nas obecność w Lublinie kolejnej globalnej firmy z sektora usług i zainteresowanie inwestowaniem w Lublinie innowacyjnych firm technologicznych. To potwierdzenie biznesowego potencjału miasta oraz jakości kapitału ludzkiego jako decydującego czynnika wyboru inwestorów z tej branży.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

3 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

IM 2017-09-22 08:58:44

Korzystam z UBERA od kilku miesięcy i jestem bardzo zadowolony. Cena ich usług jest realna i adekwatna do poziomu zarobków w naszym kraju. Jeśli jeszcze kierowcy i sama firma jest w stanie na tym zarabiać, a z tego co wiem to zarabia, to jest to fajny model biznesowy.

Dumping 2017-09-05 10:45:11

Lublin jest tak efektywny, że Uberowi jeszcze nie opłaca się tam jeździć w konkurencji do normalnych taksówek, ale już prowadzić procesy biznesowe tak. Efektywność kosztowa poziomu hinduskiego, a jakość usług poziomu europejskiego. To co robią w Lublinie to jakiś dumping cenowy.

Piotr 2017-09-04 17:13:28

A czy przewoźnicy UBER stali się już bardziej legalni, czy nadal są szarą strefą ?