TVP zapłaci 167 mln zł netto za dwuletni outsourcing pracowników

Od 1 lipca br. firma LeasingTeam przejęła cztery grupy zawodowe zatrudnione dotychczas w TVP - charakteryzatorów, montażystów, grafików i część dziennikarzy - należy do nich ok. 400 pracowników. Za dwuletnią umowę outsourcingową TVP zapłaci 167 mln zł.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

TVP zapłaci 167 mln zł netto za dwuletni outsourcing pracowników

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

27 sie 2014 11:04


Do przetargu dotyczącego outsourcingu pracowników TVP podeszły trzy firmy: LeasingTeam, Personnel Service i Wadwicz. Ta pierwsza wygrała konkurs i 26 maja podpisała z TVP umowę, jednak szczegółów dotychczas nie ujawniono.

Szczegółowe zapisy stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa i ich ujawnienie byłoby szkodliwe dla interesu spółki - mówi w rozmowie z serwisem Bezkompromisowo.pl Jacek Rakowiecki, rzecznik prasowy TVP.

Czytaj też: 710 współpracowników TVP bez pracy. To efekt outsourcingu

Kwotę udało się wytropić portalowi Bezkompromisowo.pl w Krajowym Biuletynie Zamówień Publicznych. Dwuletni kontrakt outsourcingowy z Leasing Team będzie kosztował TVP ponad 167 mln zł (bez VAT).

Członkowie związków zawodowych nie kryją zdziwienia i oburzenia. – Jestem w szoku. To są ogromne pieniądze. Wliczając w to podatek wychodzi ponad 200 mln. zł. Nie wiedziałem o tym. We wszystkich dokumentach, jakie udostępniała nam TVP, wysokość zamówienia zawsze była zaczerniana. Jeżeli ta kwota się potwierdzi, należy teraz postawić pytanie o wysokość marży Leasing Team - komentuje dla Bezkompromisowo.pl Piotr Wujc, prawnik reprezentujący Związek Zawodowy Montażystów Telewizyjnych Obrazu i Dźwięku TVP.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.