Property News

Technopark Łódź w oczekiwaniu na pierwszych najemców

0 0
Technopark Łódź w oczekiwaniu na pierwszych najemców

Po półtorarocznej modernizacji budynek A w łódzkim Technoparku nazywany „małym inkubatorem" znów jest do dyspozycji firm z branży nowych technologii i innowacji. Lada dzień wprowadzą się do niego pierwsi lokatorzy, bo jeszcze przed oficjalnym otwarciem pozyskano najemców na 1/3 powierzchni.

Łódzki Inkubator Technologiczny w małym biurowcu przy Dubois otwarty został w 2007 roku. Od tego czasu wiele się tu zmieniło. Po sąsiedzku powstały nowoczesne przestrzenie centrum wdrożeniowego dla biznesu BioNanoPark, przyszedł też czas na zmiany w samym budynku A.

Czytaj też: Technopark rekrutuje firmy do nowych budynków

Modernizacja małego inkubatora rozpoczęła się w kwietniu ubiegłego roku. Dzięki niej biurowiec nawiązuje wystrojem i standardem do sąsiedniego BioNanoParku. Prace modernizacyjne odmieniły obiekt również od wewnątrz. Wymieniane zostały wszystkie instalacje, meble i sprzęt komputerowy. Inwestycja kosztowała 1 332 000 złotych z czego 85 proc. pochodziło z UE (w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka).

Obecnie mały budynek Łódzkiego Inkubatora Technologicznego to nowoczesne, w pełni wyposażone powierzchnie biurowe, przeznaczone dla firm prowadzących działalność w branży nowych technologii lub innowacji. Dwukondygnacyjny obiekt obejmuje powierzchnię 1110 mkw., na którą składa się 18 pokoi biurowych, a także dwie sale konferencyjne pozostające do dyspozycji firm inkubatora.

Czytaj też: Liczba zatrudnionych w Infosys BPO Poland przekroczyła 2000 osób

Pierwszym najemcą nowych powierzchni jest firma PortalE, zajmująca się tworzeniem zaawansowanych technologii do desensytyzacji w ramach terapii ekspozycyjnej w rzeczywistości wirtualnej. Mówiąc prościej, firma tworzy aplikacje do leczenia zaburzeń lękowych, czy fobii przy wykorzystaniu rzeczywistości wirtualnej. W goglach VR, pod czujnym okiem terapeuty pacjent może konfrontować się bezpiecznie ze złagodzoną wersją obiektu swoich lęków.

PortalE wynajmuje w małym inkubatorze ponad 185 mkw. powierzchni - na początek będzie tu zatrudniać kilkanaście osób. Kolejnych kilka metrów lada dzień wynajmie tu siostrzana dla PortalE firma e-learningowa Tomorrow, będąca dostawcą innowacyjnych rozwiązań szkoleniowych wspartych technologiami informatycznymi. Firma specjalizuje się w grywalizacji, symulatorach biznesowych, wirtualiach i Serious Games czyli grach biznesowych dla dorosłych.

Tych dwóch najemców zajmie 1/3 powierzchni małego inkubatora. Prowadzone są też rozmowy w sprawie kolejnych umów, zarówno w nowej przestrzeni, jak i w budynku BioNanoPark, gdzie na innowacyjne firmy czeka kolejnych kilkanaście biur.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.