State Street zatrudni kilkaset osób w Krakowie. Szuka też kadry zarządzającej

W tym tygodniu do krakowskiego zespołu amerykańskiej firmy State Street dołączył dwutysięczny pracownik. Ale na tym nie koniec.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

State Street zatrudni kilkaset osób w Krakowie. Szuka też kadry zarządzającej

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

22 sie 2014 15:23


Dostawca usług finansowych dla inwestorów instytucjonalnych, zamierza do końca roku zatrudnić jeszcze 200 osób w swoim centrum w Krakowie.

- Zatrudniamy głównie absolwentów wyższych uczelni z Krakowa i innych miast, ale poszukujemy też specjalistów z doświadczeniem do kadry zarządzającej - powiedziała PAP Renata Szostak, dyrektor personalny polskiego oddziału State Street.

Czytaj też: Ponad połowa nowych miejsc pracy nad Wisłą powstała dzięki branży BPO/SSC

Jak przypomniała, amerykańska korporacja, która rozpoczęła działalność w Polsce w 2007 roku, początkowo planowała zatrudnić w naszym kraju około 500 osób. - W ciągu następnych lat firma bardzo wysoko oceniała kompetencje i umiejętności polskich pracowników, dlatego decyzja o rozwoju firmy została zrewaluowana, czego efektem są 2 tysiące osób pracujących dziś w trzech lokalizacjach w Krakowie - zaznaczyła Szostak.

Czytaj też: Poznań wciąż na celowniku branży BPO

Według niej plany do końca tego roku zakładają stworzenie do 200 nowych miejsc pracy; firma w tym roku utworzyła już 200 stanowisk. W kolejnych latach ma ona rozwijać się w podobnym tempie. Poszukiwani są zarówno absolwenci uczelni ekonomicznych z dziedziny finansów i księgowości, jak i humaniści czy inżynierowie. Wymagana jest bardzo dobra znajomość języka angielskiego.

State Street zajmuje się obsługą procesów z zakresu bankowości inwestycyjnej dla klientów z Europy i Stanów Zjednoczonych. Firma, notowana na nowojorskiej giełdzie, jest światowym dostawcą usług finansowych na rzecz inwestorów instytucjonalnych. Wartość aktywów powierzonych jej przez inwestorów wynosi blisko 22 bilionów dolarów. Firma prowadzi działalność w 29 krajach świata, gdzie zatrudnia ponad 29 tys. pracowników.

Według czerwcowego raportu organizacji ABSL, zrzeszającej najważniejszych inwestorów z branży usług dla biznesu, Kraków nadal pozostaje liderem pod względem zatrudnienia w tym sektorze w Polsce. W stolicy Małopolski w 85 centrach usług z zagranicznym kapitałem pracuje 30,6 tys. osób. To o ponad 5 tys. więcej niż rok temu. Oznacza to, że Kraków zajmuje też pierwsze miejsce, jeśli chodzi o największy wzrost liczby pracowników. Krakowskie centra generują 1/4 miejsc pracy w branży usług dla biznesu w całym kraju.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.