Sektor usług dla biznesu w Katowicach zatrudni nowych pracowników

Sektor specjalistycznych usług do biznesu - np. informatycznych czy finansowo-księgowych - może zatrudnić w br. w Katowicach i okolicy ok. 3 tys. osób, zwiększając łączne zatrudnienie do 15 tys. pracowników - wynika z analiz przytaczanych przez katowicki samorząd.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Sektor usług dla biznesu w Katowicach zatrudni nowych pracowników

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

21 sty 2014 16:56


Samorządowcy deklarują wsparcie, służące rozwojowi sektora nowoczesnych usług biznesowych, takich jak centra informatyczne, finansowo-księgowe, badawczo-rozwojowe, centra usług wspólnych czy telefoniczne biura obsługi klienta. Tego typu firmy tworzą wiele atrakcyjnych, często nieźle płatnych miejsc pracy, oraz generują popyt na powierzchnie biurowe, przyczyniając się do rozwoju rynku nieruchomości.

Jak podał w środę Urząd Miasta w Katowicach, w ubiegłym tygodniu miasto zostało uhonorowane za wkład w rozwój branży outsourcingu w Polsce - za największą liczbę wydarzeń outsourcingowych wspieranych przez miasto w 2013 r. Służyły one m.in. przyciągnięciu do miasta kolejnych inwestorów z tej branży.

Czytaj też:IBM startuje w Katowicach

"Udział w konferencjach skierowanych do sektora nowoczesnych usług biznesowych oraz organizacja wydarzeń outsourcingowych w Katowicach jest konsekwencją realizowanej strategii proinwestycyjnej, mającej na celu dotarcie z naszą ofertą do ściśle określonej grupy odbiorców. Poprzez naszą obecność wysyłamy sygnał, iż Katowice są zdeterminowane, aby przyciągać jak najwięcej tego typu inwestycji" - skomentował we wtorek prezydent Katowic Piotr Uszok.

Za "kamień milowy" w rozwoju sektora outsourcingu w Katowicach samorządowcy uważają decyzję o ulokowaniu tu inwestycji IBM - centrum informatycznego, które docelowo ma zatrudniać 2 tys. osób. To największa inwestycja sektora nowoczesnych usług biznesowych w Polsce w ubiegłym roku.

Według raportu "Sektor nowoczesnych usług biznesowych w Katowicach i Metropolii Silesia", opracowanego przez Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych w Polsce (ABSL) we współpracy z firmami PwC, HAYS Poland i Jones Lang LaSalle, w aglomeracji katowickiej w tym sektorze pracuje już ok. 12 tys. osób, a do końca 2014 roku liczba zatrudnionych powinna wzrosnąć do ok. 15 tys. Jeszcze dwa lata temu branża zatrudniała w regionie ok. 8 tys. pracowników.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.