Sektor BPO w Polsce rośnie i ewoluuje

0 0
Sektor BPO w Polsce rośnie i ewoluuje

Branża outsourcingowa daje ponad 100 tys. miejsc pracy, a z roku na rok liczba ta zwiększa się. Co ma na to wpływ?

Usługi outsourcingowe ciągle się rozwijają na polskim rynku i jak przekonują fachowcy w najbliższych latach to się nie zmieni. To, co ulega zmianie, to profil działalności i zakres usług.

- Usługi BPO ewoluowały od prostych czynności do bardziej zaawansowanych. Zmienia się także rodzaj wykonywanych usług. Gdy firmy outsourcingowe zaczęły inwestować w Polsce, ograniczano się głównie do finansów. Obecnie zakres działalności jest znacznie większy - mówi Krystian Bestry, dyrektor zarządzający Infosys BPO EMEA.

Co ma wpływ na tak duży wzrost w tym sektorze? Otoczenie biznesowe jest coraz bardziej świadome, ile korzyści może wynieść z outsourcingowania usług. Firmy oceniając stabilność tej branży, coraz częściej decydują się na korzystanie z tego rodzaju procesów. Marcin Krupa, wiceprezydent Katowic dodaje, że olbrzymim atutem BPO w Polsce jest rozprzestrzenienie centrów po całym kraju.

Outsourcing w Polsce jest także wspierany przez młodych, którzy postrzegają pracę w tym sektorze jako atrakcyjną. Nie traktują jej jedynie jako zajęcie tymczasowe, lecz widząc możliwości rozwoje - planują swoją ścieżkę kariery. 

Sektor usług outsourcingowych otrzymuje także wsparcie ze strony polskiego systemu edukacyjnego.

- Zdiagnozowaliśmy potrzeby inwestorów, dzięki czemu uczelnie mogły skorygować kierunki kształcenia. Obecnie studentów kształci się nie tylko w ich specjalizacji. Duży nacisk jest kładziony na języki obce, które są niezbędne w sektorze outsourcingowym - wyjaśnia Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Artykuł powstał po panelu dyskusyjnym „BPO - przyszłość sektora usług dla biznesu w Europie Centralnej", który odbył się podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.