Royal Bank of Scotland, Moneygram, Atos i TRW będą zatrudniać w Polsce

0 0

Sektor outsourcingu i nowoczesnych usług dla biznesu nie zwalnia tempa. Według danych PAIiIZ pierwsze miesiące 2015 r. to zagraniczne inwestycje o łącznej wartości niemal 17 mln EUR i 1968 nowych miejsc pracy.

Polski sektor BPO/SSC oraz branża badawczo-rozwojowa (R&D) od ponad dekady rozwija się w niesłabnącym tempie. Co roku sektor powiększa się o blisko 15 proc. przyciągając zagraniczny kapitał i tworząc kolejne miejsca pracy. Najnowsze inwestycje firm takich jak Moneygram, Atos, RBS i TRW Steering Systems udowadniają, że tempo to ma szansę się utrzymać w kolejnych latach. Jak informuje PAIiIZ, cztery wspomniane podmioty zdecydowały się na rozwój swojej działalności w Polsce.

Atos zwiększa swoją obecność w Bydgoszczy tworząc kolejne 850 etatów w obszarze ICT, firma TRW Steering Systems wybrała Bielsko-Białą na lokalizację centrum B+R w obszarze rozwoju układów kierowniczych i w związku z tym zatrudni 68 osób. W Warszawie Moneygram tworzy centrum operacyjne na 550 osób. Również RBS (Royal Bank of Scotland) postawił na polską stolicę i planuje dalszy rozwój działalności, co przełoży się na utworzenie kolejnych 500 nowych miejsc pracy.

- Branża BPO/SSC, mimo że stosunkowo młoda, zatrudnia w Polsce już blisko 200 tysięcy osób. Niezwykle pozytywnym zjawiskiem jest fakt, iż nowi inwestorzy biorą pod uwagę już nie tylko duże ośrodki: Warszawę czy Kraków, ale również w destynacje mniejsze, takie jak Bydgoszcz czy Bielsko-Biała, tworząc nowe miejsca pracy i przyczyniając się do rozwoju tych regionów – mówi Wiktor Doktór, prezes Fundacji Pro Progressio.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.