Rockwell Automation walczy o pracowników. Stworzył własny zespół rekruterów

Rockwell Automation zatrudnia w Polsce 1600 osób. Tylko w zeszłym roku zatrudnili 800 nowych pracowników, ale w tym samym czasie 300 osób odeszło. Co robi przedsiębiorstwo, by zaspokajać swoje kadrowe potrzeby?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Rockwell Automation walczy o pracowników. Stworzył własny zespół rekruterów

PODZIEL SIĘ


Autor: Jolanta Miśków

2 mar 2018 6:00


  • Firma zdecydowała się stworzyć własny zespół rekruterów, który skupia się nie tylko na przyciąganiu pracowników, ale i budowaniu strategii employer branding.
  • - Dzięki temu znacząco poprawiła się nasza skuteczność, jeśli chodzi o rekrutacje – mówi w rozmowie z nami Justyna Osoba-Botwina, dyrektor personalna Rockwell Automation.
  • Apetyt na pracowników jednak nie maleje. W tym roku Rockwell chciałby zatrudnić 200 osób, ale jak przyznaje dyrektor personalna, w obecnej sytuacji na rynku pracy może się to nie udać.
  • Kolejnym krokiem w rozwiązaniu kadrowych problemów jest zatem automatyzacja.

W ubiegłym roku zatrudnili państwo ponad 800 osób, ale w tym samym czasie odeszło ponad 300 pracowników. Z czego to wynika?

Joanna Osoba-Botwina, dyrektor personalna Rockwell Automation: - Pracownicy, zwłaszcza z pokolenia Y, jeśli po pół roku albo dziewięciu miesiącach pracy w jednym miejscu nie widzą kolejnego kroku w rozwoju swojej kariery, to szukają tego gdzie indziej. To nie jest problem, z którym tylko my się borykamy. Również inni pracodawcy z sektora usług wspólnych zrzeszeni w ABSL to odnotowują, szczególnie w przypadku inżynierów software. My również mamy u siebie 200-300 pracowników, którzy piszą oprogramowania dla automatyki przemysłowej. I jeśli na rynek wchodzi Accenture, który na początek jest w stanie zaproponować stanowisko lidera albo senior inżyniera, to jest to dla młodych ludzi interesujące. Kiedyś na wyższe stanowisko czekało się pięć, siedem lat, dziś ta dynamika awansów jest o wiele, wiele większa.

Co to oznacza dla państwa? Zmieniają państwo coś w swojej polityce personalnej?

Przede wszystkim stworzyliśmy ścieżki karier, które jasno wyjaśniają, co należy zrobić i w jakim czasie, aby z danego stanowiska przejść na inne. I prezentujemy te ścieżki karier pracownikom zaraz jak przychodzą do firmy, żeby mieli świadomość, że mogą się u nas rozwijać. Staramy się również o poszerzenie oferty socjalnych benefitów – przyjazny budynek, owoce w pracy, ergonomiczne miejsca pracy, np. biurka, przy których można pracować również na stojąco, chillout roomy, stołówka ze zdrową żywnością, miejsca parkingowe – to są drobiazgi, ale dla pokolenia Y, które chce zdrowo i wygodnie żyć, naprawdę bardzo ważne.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Moro 2018-03-02 19:19:47

Pozytywne zmiany w myśleniu o pracownikach!

Aga 2018-03-02 09:51:37

RA jest dobrą firmą. Ma jednak jeden bardzo słaby punkt : zarobki. To główny powód dużej fluktuacji której można uniknąć. Na koniec dnia liczą się nie tylko owoce i benefity ale przede wszystkim wypłata.