Property News

Praca w BPO: Już prawie 200 tys. zatrudnionych

0 0
Praca w BPO: Już prawie 200 tys. zatrudnionych
Najbardziej popularnym procesem świadczonym przez centra BSS w Polsce jest rozwój oprogramowania (w 452 centrach). (fot. fotolia)

193,5 tys. osób działa obecnie w polskich centrach Business Service Sector - wynika z najnowszego raportu PAIiIZ. To jeden z największych pracodawców w Polsce.

W tym momencie na terenie Polski działają 852 centra BSS. Średnio w jednym z nich pracuje 227 osób. Centra świadczą usługi w 40 językach.

Najbardziej popularnym procesem świadczonym przez centra BSS w Polsce jest rozwój oprogramowania (w 452 centrach). Na drugim miejscu znalazło się zarządzanie aplikacjami/IT helpdesk (w 208 centrach), na trzecim – finanse i księgowość (w 205 centrach).

Czytaj też: BPO dadzą w Polsce 15-20 tys. nowych miejsc pracy rocznie. Część dla Ukraińców

74 proc. wszystkich podmiotów obsługuje maksymalnie dwa rodzaje procesów, a 26 proc. więcej niż dwa. Mamy również przykłady kilku centrów, które świadczą od 10 do 15 grup procesów w jednym centrum, np. Infosys w Łodzi, Ernst & Young, Qiagen we Wrocławiu, Bombardier SSC w Katowicach.

Najwięcej centrów BSS znajduje się w Warszawie (160), Krakowie (119) i Trójmieście (109). Jeśli chodzi o zatrudnienie, liderami są: Kraków (44,5 tysiąca osób), Warszawa (36,7 tysiąca), Wrocław (30,3 tysiąca). Największe centra BSS zlokalizowane są w Krakowie (spośród 36 firm zatrudniających powyżej 1000 osób, 9 działa w Krakowie), Wrocławiu (5 centrów powyżej 1000 pracowników), Warszawie (4 powyżej 1000 pracowników).

Więcej czytaj na propertynews.pl.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.