Praca w BPO, Gdańsk: Eltel otwiera Centrum Usług Wspólnych

• Firma Eltel poinformowała o planie otwarcia nowego Centrum Usług Wspólnych w Gdańsku.
• Centrum będzie świadczyć usługi dla wszystkich spółek Eltel w zakresie finansów, zasobów ludzkich oraz wsparcia zakupów.
• Pracę w firmie znajdzie 80 osób.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Praca w BPO, Gdańsk: Eltel otwiera Centrum Usług Wspólnych

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

13 cze 2016 14:01


Firma Eltel wywodzi się z Finlandii i Szwecji, i zajmuje się dostarczaniem usług technicznych świadczonych na rzecz operatorów infrastruktur sieci energetycznych, telekomunikacyjnych i komunalnych. W całej grupie pracuje 9,6 tys. osób, a planowane zatrudnienie w Gdańsku to 80 osób.

Chociaż przenoszenie procesów do gdańskiego centrum potrwa dwa lata, proces rekrutacji już się rozpoczął. Firma poszukuje osób posiadających umiejętności z zakresu rachunkowości, finansów i zasobów ludzkich.

- Stworzenie nowego, wyspecjalizowanego Centrum Usług Wspólnych ma pomóc osiągnąć strategiczny cel Eltel, jakim jest osiąganie 10 proc. średniorocznego wzrostu. Nowe centrum dostarczy nam wydajną platformę, wspierającą rozszerzanie działalności grupy Eltel, zarówno w wymiarze organicznym, jak i poprzez przejęcia – mówi Gert Sköld, dyrektor generalny w Eltel AB.\

Na całym świecie grupa Eltel zatrudnia blisko 10 tys. osób. (fot. mat.pras.) Na całym świecie grupa Eltel zatrudnia blisko 10 tys. osób. (fot. mat.pras.)

Jak podkreśla Satu Koskinen, dyrektor Global Shared Services w grupie Eltel, Gdańsk posiada dobrze rozwinięty i dojrzały rynek usług wspólnych na konkurencyjnym poziomie kosztów oraz odpowiednie zaplecze doświadczonych i kompetentnych osób.

- Jest to bardzo dobra lokalizacja z dobrze funkcjonującą siecią połączeń ze wszystkimi krajami, w których Eltel prowadzi działalność. Ja osobiście bardzo się cieszę i liczę na to, że zbudujemy silny zespół, który będzie aktywnie wspierał rozszerzanie naszej działalności w przyszłości – dodaje Satu Koskinen.

Od samego początku inwestycja wspierana jest przez inicjatywę Invest in Pomerania, w szczególności przez Agencję Rozwoju Pomorza oraz Gdańską Agencję Rozwoju Gospodarczego (INVESTGDA).

Andrzej Bojanowski, zastępca prezydenta Gdańska tak komentuję decyzję Eltel o inwestycji w mieście: - To dobra wiadomość również dlatego, że nowe firmy to również możliwość ciekawej ścieżki rozwoju kariery dla młodych ludzi i specjalistów z naszego regionu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.