Polska drugą najbardziej atrakcyjną lokalizacją na świecie dla outsourcingu usług IT

0 0
Polska drugą najbardziej atrakcyjną lokalizacją na świecie dla outsourcingu usług IT
fot. pixabay

- Polska jest postrzegana jako kraj posiadający duże zasoby utalentowanych młodych i energicznych ludzi o wysokich kompetencjach w obszarze technik informacyjnych - mówi Jerzy Kalinowski, partner, szef grupy doradczej w zakresie strategii i operacji w KPMG w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej.

Według respondentów, którzy wzięli udział w ogólnoświatowym badaniu KPMG, najbardziej preferowaną lokalizacją dla outsourcingu usług IT są Indie (42 proc. wskazań). Na 2. miejscu znalazła się Polska (8 proc. wskazań), a zaraz za nią Brazylia (6 proc. wskazań). Spośród preferowanych lokalizacji outsourcingu IT w krajach Europy Wschodniej i Ameryki Południowej, w Polsce funkcjonuje najbardziej dojrzały rynek outsourcingu usług IT.

- Polska jest postrzegana jako kraj posiadający duże zasoby utalentowanych młodych i energicznych ludzi o wysokich kompetencjach w obszarze technik informacyjnych. Istotną zaletą naszego kraju jest stabilność gospodarczo-ekonomiczna oraz nieustający rozwój, które w połączeniu z członkostwem w Unii Europejskiej, daje międzynarodowym firmom, korzystającym z outsourcingu usług IT, tak ważne dla nich poczucie bezpieczeństwa. Zdecydowanie pomogła nam również znacząca poprawa infrastruktury – komentuje Jerzy Kalinowski, partner, szef grupy doradczej w zakresie strategii i operacji w KPMG w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej.

Rośnie popularność centrów usług wspólnych w obszarze IT

Jak wynika z raportu KPMG, przy coraz większym znaczeniu usług IT w funkcjonowaniu przedsiębiorstw we wszystkich branżach, największym wyzwaniem jest usprawnienie usług IT wraz z poprawą ich elastyczności. Biorąc pod uwagę wzrastającą konkurencję, redukcja kosztów usług IT jest drugim najważniejszym celem biznesowym dla firm.

Bardziej dojrzałe organizacje coraz częściej decydują się na transformację lokalnych i centralnych działów IT do modelu centrów usług wspólnych (CUW), działających – w przypadku firm międzynarodowych – w ramach globalnych centrów usług biznesowych. To coraz popularniejszy trend, który będzie się umacniał w perspektywie najbliższych 2-3 lat. Z drugiej strony, pomimo wzrastającego udziału usług wspólnych IT w dużych firmach, aż 73 proc. organizacji z sektora publicznego wciąż nie decyduje się na wykorzystanie usług wspólnych w swojej działalności.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.