Outsourcing pracowników IT to niższe koszty i lepsza wydajność

- Polska należy do najlepszych lokalizacji dla usług IT - wynika z raportu KPMG "Zupełnie nowy świat outsourcingu usług IT".
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Outsourcing pracowników IT to niższe koszty i lepsza wydajność

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl (WGK)

wnp.pl

1 kwi 2015 11:30


Co prawda najchętniej wskazywane są Indie (42 proc. wskazań), ale za nimi jest Polska (8 proc.) i Brazylia (6 proc.).

W Polsce coraz częściej firmy decydują się na przekształcenie lokalnych i centralnych działów IT do modelu centrów usług wspólnych. Acz decyzja o outsourcingu powinna być poprzedzona dokładną analizą.

Z założenia usługi outsourcingowe dają dostęp do wiedzy i doświadczenia liderów rynkowych oraz ogólnoświatowej bazy danych. Inżynier IT współpracujący z przedsiębiorstwem korzysta z całego zasobu wiedzy zgromadzonej w firmie doradczej, z firmowych baz danych, wskazówek innych ekspertów. Pracuje wtedy, kiedy rzeczywiście jest potrzebny, co w efekcie prowadzi do obniżenia kosztów i ryzyka związanego z poszukiwaniem i zatrudnieniem własnych specjalistów. Często spotykanym zjawiskiem jest outsourcing całego zespołu wraz z kierownikiem na czele (tzw. team leasing).

Główną korzyścią z outsourcingu jest ograniczenie kosztów. To zresztą podkreślają respondenci raportu KPGM - 26 proc. wskazuje to jako zaletę. Ważne są też inne czynniki: dążenie do realizacji usług na najwyższym poziomie (21 proc.) oraz specjalizacja pracy, koncentracja na funkcjach biznesowych i dostęp do specjalistycznej wiedzy (19 proc.).

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.