Outsourcing może zredukować koszty druku nawet o 40 proc.

Jak szacuje Xerox, światowy rynek outsourcingu usług zarządzania dokumentami wynosił w 2012 r. 48 mld USD i będzie rósł w latach 2011-2015 w tempie 7 proc. rocznie. Redukcje kosztów płynące z wdrożenia modelu outsourcingu druku sięgają nawet kilkuset złotych w przeliczeniu na pracownika.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Outsourcing może zredukować koszty druku nawet o 40 proc.

PODZIEL SIĘ


Autor: ang

6 maj 2013 10:57


Z usług outsourcingu procesów zarządzania drukiem korzystają firmy z sektora publicznego i prywatnego. Według estymacji Xerox, dzięki tego typu rozwiązaniom mogą one zaoszczędzić nawet 40 proc. na kosztach druku, które stanowią nawet 3 - 4 proc. przychodu statystycznego przedsiębiorstwa.

Zarządzanie drukiem - czyli co?

Zarządzanie drukiem to wieloetapowy proces polegający na monitorowaniu kosztów druku, wdrażaniu rozwiązań redukujących tego typu wydatki oraz wspomagających efektywną eksploatację floty urządzeń biurowych.

Usługi w tym zakresie (Managed Print Services) są często zlecane zewnętrznym dostawcom, którzy wykorzystują i uzupełniają już istniejącą infrastrukturę w celu zwiększenia jej wydajności. Urządzenia wielofunkcyjne mogą stać się dodatkowo punktem wejścia informacji do systemów klienta.

Dokumenty zostają zeskanowane oraz zindeksowane, co umożliwia przeszukiwanie ich treści czy automatyczne nadawanie im dalszego biegu, w zależności od znalezionych słów kluczowych. Papierowe materiały firmowe, łącznie z korespondencją, zapisywane są na zewnętrznym lub wewnętrznym dysku, a zawarte w nich dane są dystrybuowane i archiwizowane w formie elektronicznej.

Uzupełnieniem tego modelu mogą być też systemy faksów elektronicznych, jak na przykład iXware czy RightFax. Faksy przychodzące i wychodzące nie muszą już w ogóle pojawiać się w wersji drukowanej - od razu kierowane są na adres e-mail adresata.

Dla kogo MPS?

Na rynku MPS ważna jest nie wielkość przedsiębiorstwa a ilość wydruków, jakie generuje. Tam, gdzie produkuje się więcej niż 40 000 stron miesięcznie można zoptymalizować proces w widoczny sposób. Głównymi odbiorcami usług i narzędzi z obszaru zarządzania drukiem są firmy mające na co dzień do czynienia z dużymi ilościami papierowych materiałów do wyprodukowania, przetworzenia i zarchiwizowania, realizujące masowe wydruki oraz transakcje wymagające udokumentowania.

Do takich organizacji należą m.in. przedsiębiorstwa z sektora telekomunikacyjnego, energetycznego oraz finansów, w których na co dzień operuje się tysiącami umów, faktur, wniosków i wszelkiego rodzaju pism. Chętnie po rozwiązania z zakresu outsourcingu druku sięgają również kancelarie prawnicze czy pracownie architektoniczne - posiadające specyficzne, konkretne oczekiwania, co do jakości i formatu produkowanych materiałów.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.