Otwarto centrum IBM w Katowicach. Pracę znajdzie w nim ok 2 tys. osób

- Dwa tysiące osób ma docelowo znaleźć pracę w Centrum Dostarczania Usług IBM, otwartym w czwartek w Katowicach. Zatrudnieni tam specjaliści zapewnią usługi z obszaru IT dla klientów koncernu z całego świata.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Otwarto centrum IBM w Katowicach. Pracę znajdzie w nim ok 2 tys. osób

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

3 kwi 2014 15:36


"Od początku wiedzieliśmy, że Polska to kraj o wielkim potencjale. Duża i silna gospodarka, wielu zmotywowanych ludzi gotowych rozwijać swoje umiejętności. Nasze centrum operacyjnie działa w Katowicach od sierpnia ubiegłego roku. Inwestycja przebiegła zgodnie z planem, już zapewniamy wysokiej jakości usługi na terenie Europy. Szczególne nadzieje pokładam we współpracy z tutejszymi uniwersytetami" - powiedział dyrektor generalny IBM Polska na Polskę i kraje bałtyckie Ales Bartunek.

Nowe centrum należy do sieci strategicznych placówek IBM (ang. delivery centres), które skupiają się na dostarczaniu specjalistycznych usług informatycznych, takich jak zarządzanie systemami operacyjnymi serwerów, zapewnianie ochrony i bezpieczeństwa systemów, świadczenie usług dla klientów końcowych, w tym utrzymania i monitorowania sprzętu IT oraz systemów oprogramowania. Docelowo w Katowicach ma pracować 2 tys. osób.

Czytaj też: IBM startuje w Katowicach

"Pracuje już kilkaset, rozwijamy się bardzo dynamicznie, co miesiąc rekrutujemy kolejne. Część osób pracuje obsługując zdalnie systemy u klientów - zarówno aplikacje, jak i hardware. Inni pracują bezpośrednio nad projektami informatycznymi, związanymi z systemami informatycznymi klientów, mając kontakt nie tylko z technologią, ale i klientami" - powiedziała dyrektor programów publicznych IBM w Europie Centralnej i Wschodniej Jolanta Jaworska.

"To jest coś unikalnego, bo z reguły takie centra na świecie pracują tylko zdalnie, nie mając kontaktu z klientem. Polska i nasi pracownicy pokazali, że możemy bezpośrednio pracować z klientami - stąd potrzeba znajomości języków obcych" - dodała.

Jak przypomniał prezydent Katowic Piotr Uszok, obecnie w sektorze nowoczesnych usług biznesowych w aglomeracji katowickiej pracuje 12 tys. osób, do końca tego roku będzie to 15 tys.

"Ta inwestycja zostanie zauważona przez inne globalne firmy, które również zainteresują się Katowicami. Jestem przekonany, że to zaowocuje kolejnymi inwestycjami w mieście" - powiedział prezydent Uszok.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.