Opole: Capgemini Polska w nowym biurze

• Firma Capgemini przeprowadziła się do nowego biura w Opolu, które mieści się w kompleksie Office Centre Opole.
• Opolski oddział działa na rzecz wspierania talentów, czyli studentów, absolwentów i specjalistów rozpoczynających swoją karierę w sektorze IT.
• Firma współpracuje z lokalnymi uczelniami, szkołami językowymi oraz liceami
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Opole: Capgemini Polska w nowym biurze

PODZIEL SIĘ


Autor: PropertyNews.pl (AT)

Property News

13 wrz 2016 11:58


Firma Capgemini Polska należąca do Grupy Capgemini, jednego z największych światowych dostawców usług konsultingowych, technologicznych i outsourcingowych przeprowadziła się do nowego biura w Opolu, które mieści się w kompleksie Office Centre Opole.

Nowa lokalizacja to kolejny etap rozwoju firmy – założone 4 lata temu centrum ciągle prowadzi procesy rekrutacyjne oraz różnorodne inicjatywy na rzecz wspierania lokalnych talentów.

Opolski zespół Capgemini to część dywizji Cloud Infrastructure Services, która jest odpowiedzialna za obsługę zdalnego wsparcia technicznego i zarządzania infrastrukturą informatyczną.

- Z Opola realizujemy wsparcie infrastruktury informatycznej oraz projekty technologiczne dla klientów głównie z niemieckojęzycznych państw europejskich. Obsługujemy największe firmy logistyczne, transportowe oraz reprezentujące sektor motoryzacyjny, telekomunikacyjny i media. Nasze centrum ciągle rośnie. Zatrudniamy nowe osoby, poszerzamy zakres dostarczanych usług oraz zdobywamy kolejnych klientów – tłumaczy Marcin Nowak, dyrektor zarządzający Cloud Infrastructure Services Eastern Europe, Capgemini.

Czytaj też: Raport PAIiIZ: blisko 200 tysięcy Polaków zatrudnionych w sektorze usług dla biznesu

- Cztery lata temu w opolskim Centrum Capgemini wspieraliśmy podstawowe usługi związane z infrastrukturą IT. Obecnie koncentrujemy się na rozwijaniu procesów informatycznych klientów oraz oferujemy usługi z obszaru zarządzania strukturami rozproszonymi oraz usługi dostarczane w modelu chmurowym. Równocześnie opolskie centrum poszerza zakres języków obcych, w których na co dzień działa – poza niemieckim, prowadzi projekty również w języku angielskim i niderlandzkim – dodaje.

- Rozwój Capgemini w naszym mieście jest najlepszą rekomendacją i potwierdzeniem dobrego klimatu dla biznesu w Opolu – komentuje Arkadiusz Wiśniewski, Prezydent Miasta Opola. - Mamy duży potencjał i cieszymy się, że jest on dostrzegalny. Powstają kolejne, wysokiej klasy biurowce i tym samym wypełniamy warunki konieczne do dalszego rozwoju tej branży w mieście – dodaje.

- W Capgemini realizujemy Program Ambasador, czyli projekt płatnych praktyk dla studentów, którzy chcieliby zdobyć doświadczenie w pracy korporacyjnej oraz reprezentować nas na swojej macierzystej uczelni. Realizujemy też autorski program Clic’kaj po niemiecku. W ramach tej inicjatywy uczestnicy biorą udział w intensywnym dwumiesięcznym kursie nauki niemieckiego i jednocześnie zdobywają doświadczenie zawodowe w ramach umowy o pracę. W tym roku zrealizujemy również inny projekt kierowany do specjalistów - wydarzenie Capgemini IT T@lk, który będzie rozszerzeniem cyklu katowickich spotkań, które pogłębiają wiedzę w obszarze nowych technologii – tłumaczy Gabriela Plencler-Borecka, specjalistka od Employer Brandingu w Capgemini.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.