Olsztyn i Elbląg przyciąga inwestorów z sektora BPO. Czym?

Olsztyn i Elbląg mogą stać się atrakcyjną lokalizacją dla sektora nowoczesnych usług dla biznesu - przekonuje marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Olsztyn i Elbląg przyciąga inwestorów z sektora BPO. Czym?

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.PL (AS)

wnp.pl

11 sie 2015 8:19


Atutami regionu są dobrze wykwalifikowana kadra i rozwijająca się infrastruktura.

Sektor nowoczesnych usług dla biznesu w ostatnich latach uznaje Polskę za znakomita lokalizację dla swoich inwestycji. Według raportu Cushman&Wakefield z 2015 r. "Where in the World? Business Process Outsourcing (BPO) & Shared Service Location Index" nasz kraj znajduje się na wysokiej, 18 pozycji wśród najlepszych miejsce dla usług outsourcingowych.

Już teraz trafia tu prawie 40 proc. inwestycji w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Jak podaje PAIiIZ (Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych) w Polsce jest łącznie 659 różnego typu centrów usług biznesowych. Do końca 2015 r. w sektorze tym ma pracować ok. 170 tys. osób.

Rynek BPO w największych miastach już się przesycił

O ile jeszcze kilka lat temu inwestycje takie lokowane były w największych ośrodkach miejskich - jak Warszawa, Kraków i Wrocław, obecnie inwestorzy poszukują kolejnych lokalizacji. W największych aglomeracjach ów rynek już w znacznym stopniu nasycił, coraz trudniej o pracowników i o powierzchnie biurowe w przystępnej cenie.

W tym właśnie upatruje swojej szansy Warmińsko-Mazurskie, które ma dobrze wykształconych, młodych pracowników.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.