Od słuchawki do dyrektora, czyli jak się robi karierę w call center

0 0
Od słuchawki do dyrektora, czyli jak się robi karierę w call center

Godziny spędzone przy telefonie, monotonia, niemili rozmówcy – tak wiele osób wyobraża sobie pracę w call center. Niektórzy traktują ją jako zajęcie na chwilę. Jak jest naprawdę?

Call center to jeden z najprężniej rozwijających się sektorów na rynku pracy. Ale nikt nie ukrywa, że ta robota do najłatwiejszych nie należy.

- Praca w call center bywa trudna i wymaga odporności na stres - twierdzi Magdalena Stoch, specjalista ds. rekrutacji w Universal Agent. Jeszcze krok dalej idzie Dominika Śliżewska-Wróbel, kierownik działu rekrutacji i rozwoju kadry w Grupie DataContact. Uważa, że praca „na słuchawkach" należy do najtrudniejszych.

Dzieje się tak, bo konsultanci codziennie rozmawiają z klientami, z których każdy jest inny, wymaga indywidualnego podejścia do jego potrzeb i problemów oraz fachowego ich rozwiązywania, a określony poziom sprzedaży trzeba przecież osiągnąć.

Szkoła życia

- Monotonia to jeden z mitów. Skazani są na nią tylko ci konsultanci, którzy nie potrafią kreatywnie podejść do klienta - mówi Magdalena Stoch. I tłumaczy, że ten sam komunikat można przekazać na wiele sposobów. - Każdy klient jest dla nas zagadką, którą z ciekawością próbujemy rozwiązać - zapewnia.

Nasze rozmówczynie są przekonane, że praca w call center jest najlepszym miejscem do rozpoczęcie kariery zawodowej. - To prawdziwa kuźnia krasomówczych talentów - przekonuje Magdaleba Stoch z Universal Agent. - Uczy szybkiego reagowania na wiele bodźców, ich sprawnej selekcji i wykorzystania ich do osiągnięcia własnych celów.

Zaznacza, że pracownicy call center są dobrymi negocjatorami, a to znacznie ułatwia znalezienie pracy zgodnej z wykształceniem.

Dominika Śliżewska-Wróbel dodaje, że call center stanowi idealne miejsce dla uczniów i studentów stawiających pierwsze kroki na rynku pracy. - Zawód konsultanta telefonicznego uczy asertywnej postawy w kontaktach z trudnym klientem, współpracy w zespole i kształtuje umiejętności w komunikacji - wymienia zalety i dodaje, że te kompetencje można później wykorzystać w każdej innej dziedzinie.

Ścieżki awansu

Obie rozmówczynie wymieniają wiele nazwisk pracowników, którzy przebyli drogę od konsultanta do stanowisk zarządzających. Mariola Woś jest związana z DataContact od 13 lat. Przez ten czas przeskakiwała kolejne szczeble drabinki kariery. Zaczynała jako konsultantka telefoniczna. Później była koordynatorem projektu, kierownikiem projektu, asystentem kierownika centrum operacyjnego, analitykiem, a od dwóch lat kieruje centrum operacyjnym w Warszawie i Stalowej Woli.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.