Nowy zakład firmy Clariant w łódzkiej SSE. Firma zatrudnia ponad 22 tys. pracowników na świecie

38 mln zł ma kosztować szwajcarską firmę chemiczną Clariant wybudowanie w Konstantynowie Łódzkim nowego zakładu specjalizującego się w produkcji koncentratów barwiących dla przemysłu tworzyw sztucznych. Inwestycja ma być zakończona w ciągu roku.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nowy zakład firmy Clariant w łódzkiej SSE. Firma zatrudnia ponad 22 tys. pracowników na świecie

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

15 mar 2013 17:25


Inwestycję, którą w piątek 15 czerwca oficjalnie rozpoczęto, powstaje na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

W zakładzie o pow. 6,8 tys. m kw. prowadzona będzie nie tylko produkcja, ale także znajdą się w nim laboratoria, magazyny oraz budynki biurowe. Zdaniem szefów firmy nowy zakład "znacząco zwiększy potencjał produkcyjny, pozwoli błyskawicznie reagować na potrzeby klientów i umocni jej pozycję na rynku w Polsce oraz całej Europie Środkowo-Wschodniej".

Przypominają, że rozpoczęcie prac w Konstantynowie to "zwieńczenie prawie 22 letniej obecności firmy w Polsce". Prezes Clariant Polska Ralph Rutte zwrócił m.in. uwagę, że możliwość budowy nowego zakładu to m.in. zasługa doskonałej współpracy z przedstawicielami lokalnej społeczności oraz władzami ŁSSE.

Według danych Clariant, grupa posiada ponad 100 firm na całym świecie i na koniec 2011 zatrudniała ponad 22 tys. pracowników. W roku 2011, Clariant odnotował obroty na poziomie 7.4 mld CHF.

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna składa się z 44 podstref w trzech województwach: łódzkim, wielkopolskim i mazowieckim. Najsilniejsze branże obecne w strefie to: AGD, kosmetyczno-farmaceutyczna, BPO, IT oraz branża motoryzacyjna. Wśród największych inwestorów są takie firmy jak: Indesit, ABB, BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego czy koncern Procter & Gamble.

Dotąd Strefa wydała 218 zezwoleń dla firm, które przeprowadziły lub zadeklarowały inwestycje o łącznej wartości ponad 9,6 mld zł i utworzyły 26 tys. miejsc pracy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.