Łódź staje się centrum branży IT, BPO i SCC. Powstanie tu 3,5 tys. nowych miejsc pracy

• Łódź jeszcze niedawno kojarzona z produkcją przemysłową staje się centrum branży IT i usług wspólnych dla biznesu.
• Jako lokalizację do prowadzenia biznesu Łódź wybrały m.in. Philips, Fujitsu, Hewlett-Packard, Indesit i Gillette.
• W najbliższym czasie ma powstać blisko 3,5 tys. nowych miejsc pracy nie tylko w dużych korporacjach, lecz także w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw.
• Na przestrzeni najbliższych 5 lat możemy dołączyć do peletonu dynamicznie rozwijających się europejskich aglomeracji – przekonują przedstawiciele władz miasta.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Łódź staje się centrum branży IT, BPO i SCC. Powstanie tu 3,5 tys. nowych miejsc pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: Newseria.pl/AT

23 cze 2016 13:21


Łódź ulega dużym przeobrażeniom. Kluczowym czynnikiem wpływającym na ukierunkowanie rozwoju miasta i jego przemian jest wyznaczenie w Strategii Zintegrowanego Rozwoju Łodzi 2020+ priorytetowych branż przyciągających inwestorów. Dla miasta kluczowe są te branże, które tworzą wartość dodaną i oferują dobrej jakości miejsca pracy, czyli sektory business proces outsourcing, shared service center czy IT. Rozwojowym sektorem jest również nowoczesne włókiennictwo, jeden z priorytetowych kierunków rozwoju miasta.

– Staramy się koncentrować na przyciąganiu coraz to nowych inwestorów z dziedziny IT i branży usług dla biznesu. To branże, które generują duże zatrudnienie i są to miejsca pracy naprawdę dobrej jakości, zdecydowanie odchodzące od stereotypów prostych składalni. Ponadto koncentrujemy się w dużej mierze na produkcji przemysłowej, która wbrew obiegowym opiniom generuje duży wzrost – przekonuje Adam Pustelnik, dyrektor Biura Obsługi Inwestora i Współpracy z Zagranicą w Urzędzie Miasta Łodzi.

Czytaj też: Ten sektor zatrudnia już w Polsce blisko 200 tys. osób

Ze względu na centralne położenie w kraju naturalnym kierunkiem rozwoju Łodzi są logistyka i transport. Duży udział w PKB miasta ma również branża farmaceutyczna. Jak podkreśla przedstawiciel UM Łodzi, miasto jako lokalizację do prowadzenia swojej działalności wybrali światowi giganci, m.in. Infosys BPO Poland, Philips, Fujitsu Technology Solutions, Sii, TomTom, Hewlett-Packard czy Nordea Operations Centre – w branżach BPO/SSC oraz IT, wiodące firmy z sektora AGD, jak Indesit oraz B/S/H, a także Gillette. Region przyciągnął również takie firmy, jak Rossmann, DB Schenker, Dachser i firmy kurierskie.

– Staramy się koncentrować na przyciąganiu coraz to nowych inwestorów z dziedziny IT i branży usług dla biznesu - mówi Adam Pustelnik (fot.newseria) – Staramy się koncentrować na przyciąganiu coraz to nowych inwestorów z dziedziny IT i branży usług dla biznesu - mówi Adam Pustelnik (fot.newseria)

– W Łodzi w portfolio inwestorów możemy znaleźć wiodące światowe marki. Szczególnie w branży IT, w branży księgowej i szeroko rozumianych usług finansowych pojawiają się na horyzoncie duże reinwestycje liczące kilka tysięcy miejsc pracy, jednak nie mogę wymienić konkretnych brandów. Na horyzoncie pojawiają się też mniejsze inwestycje, jak choćby jedna z holenderskich firm, która produkuje opakowania, czy jedno z austriackich centrów informatycznych – zapowiada dyrektor Biura Obsługi Inwestora i Współpracy z Zagranicą w UM Łodzi.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.