wnp.pl

Kraków centrami usług stoi

0 0
Kraków centrami usług stoi

30,6 tys. specjalistów - o ponad 5 tys. więcej niż rok temu - zatrudnionych w 85 centrach usług z zagranicznym kapitałem, stawia Kraków na pozycji lidera sektora usług dla biznesu w Polsce.

Miasto odnotowało też największy wzrost liczby pracowników wśród wszystkich centrów biznesowych, a 24 proc. pracowników sektora pracuje w Krakowie w spółkach z kapitałem zagranicznym. Kolejne tysiące są zatrudnione w polskich centrach usług dla biznesu, zajmujących się m.in. outsourcingiem procesów IT.

W tym roku stolica Małopolski została uznana za najatrakcyjniejszą europejską lokalizacją dla projektów z branży usług biznesowych.

Według raportu ABSL "Sektor nowoczesnych usług biznesowych w Polsce 2014" w centrach usług biznesowych z zagranicznym kapitałem w całym kraju pracuje już 128 tys. specjalistów. W ciągu ostatnich dwóch i pół roku, branża urosła o 50 proc. Od początku 2013 r. w całym kraju przybyło 66 nowych centrów usług zlokalizowanych w największych polskich aglomeracjach. 60 proc. z nich utworzyli nowi inwestorzy.

W Krakowie w ciągu ostatniego roku otworzyło się 14 nowych centrów usług z zagranicznym kapitałem, m.in. GE Healthcare, Lundbeck, RWE czy Samsung. To najlepszy wynik w skali całego kraju.

- Jednym z kluczowych zasobów tego miasta jest szeroki dostęp do dobrze wykształconych specjalistów, w tym także ekspertów z ugruntowanym doświadczeniem m.in. w pracy w sektorze usług biznesowych - mówi Michał Stępień, wiceprezes ABSL, General Manager w UBS Kraków.

Cały artykuł czytaj tu

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.