Jak Rosjanie szukają informatyków w Polsce? Bezkompromisowo i z... pączkiem

0 0
Jak Rosjanie szukają informatyków w Polsce? Bezkompromisowo i z... pączkiem

- Polskie firmy nie dostrzegły jeszcze w pełni potrzeby działań z zakresu employer brandingu i dużego potencjału drzemiącego w ich wykorzystaniu - mówi Przemysław Berendt, globalny wiceprezes Luxoftu.

Luxoft działa na niełatwym dla pracodawcy rynku IT, na którym coraz trudniej o specjalistów. Czy firma w Polsce ma problemy z pozyskiwaniem kandydatów do pracy i jak to wygląda w innych krajach?

Przemysław Berendt, globalny wiceprezes Luxoft ds. marketingu i wiceprezes ABSL ds. wsparcia inwestorów oraz współpracy zewnętrznej: Dzięki naszej marce, aktywnej strategii rekrutacyjnej i rozbudowanym działaniom marketingowym udało nam się stworzyć w Polsce kadrę złożoną z ponad 350 informatyków. Wciąż się rozwijamy, a kandydaci chętnie starają sie o pracę w Luxoft.

W skali globalnej firma zatrudnia ponad 7 tysięcy osób, obsługujemy prestiżowe firmy z listy Fortune 500. Trzeba jednak przyznać, że w dziedzinie IT mamy w Europie do czynienia z tzw. rynkiem pracownika. Wykwalifikowani programiści znają swoją wartość i mogą przebierać w ofertach.

Rynek oprogramowania dynamicznie rozwija się we wszystkich krajach, w których jest obecny Luxoft. Masowa rekrutacja specjalistów z dziedziny nowoczesnych technologii odbywa się nie tylko w Polsce, ale także m.in. na Ukrainie, w Rosji czy Rumunii. Zapotrzebowanie na wykwalikowanych informatyków wciąż jest duże także w krajach Europy Zachodniej, np. w Niemczech i Wielkiej Brytanii. Oczekiwania pozafinansowe polskich specjalistów IT nie różnią się znacznie od tych, jakie mają na przykład ich koledzy z Wielkiej Brytanii.

Najlepsi kandydaci lubią mieć pewność, że praca będzie stanowić dla nich wyzwanie, testować ich zdolności techniczne i stawiać wymagania związane z organizacją złożonych procesów informatycznych. Sprawia to, że wyzwania z zakresu HR, stojące przed firmami branży nowoczesnych technologii, są podobne we wszystkich lokalizacjach, niezależnie od położenia geograficznego.

Państwa firma słynie również z nietypowych metod poszukiwania pracowników - pączki dla informatyków, rockowa środa i zaproszenie na piwo w Krakowie - skąd takie pomysły?

- Działamy w Polsce od 2010 r. W odróżnieniu od innych rynków, na których funkcjonuje Luxoft, gdzie z reguły należymy do grona najmocniejszych firm IT, obecność w naszym kraju rozpoczynaliśmy z zerową rozpoznawalnością marki. Najlepszym sposobem na zaistnienie przez nas w świadomości specjalistów było zbudowanie i wdrożenie strategii employer branding. Dziś należymy do najbardziej znanych firm wśród polskich specjalistów IT. Staramy się regularnie uruchamiać nowe tematy kampanii.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • Luxoft moze dobra firma, ale rekrutacja debilna na maksa. Pytania programistyczne zaciągnięte z książek, szkoda ponieważ programista to nie tylko wiedza książkowa a także doświadczenie.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.