"Galerię usług" księgowo-doradczych budują w Opolu

0 0
"Galerię usług" księgowo-doradczych budują w Opolu

"Galerię usług" prawnych, księgowych, doradczych czy finansowych dla firm z Opolszczyzny ma być Centrum Biznesu budowane w Opolu przez Fundację Rozwoju Śląska oraz Wspierania Inicjatyw Lokalnych.

Inwestycja, warta ok. 5 mln zł, realizowana jest w ramach projektu "Budowa Centrum Biznesu jako kompleksowej galerii usług wspierającej podmioty gospodarcze". Dofinansowana została kwotą 2,8 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego woj. opolskiego.

Prezes Fundacji Rozwoju Śląska oraz Wspierania Inicjatyw Lokalnych Arnold Czech wyjaśnił, że Centrum będzie biurowcem, w którym znajdzie się miejsce dla wybranych firm, świadczących różne usługi dla przedsiębiorców - tych już okrzepłych i tych początkujących. "Mają to być usługi potrzebne firmom - takie jak porady prawne, księgowe, szkolenia, porady z zakresu prowadzenia przedsiębiorstw oraz oczywiście porady finansowe, dotyczące np. pożyczek udzielanych od lat przez naszą Fundację" - wyjaśniał Czech.

Dodał, że z kontaktów, które od lat ma kierowana przez niego Fundacja z lokalnym biznesem wynika, że jest zapotrzebowanie wśród przedsiębiorców na instytucję, w której "pod jednym dachem" można by było załatwić wiele spraw i rozstrzygnąć wiele problemów. "Stąd koncepcja, by takie miejsce stworzyć" - zaznaczył Czech.

Centrum Biznesu - jak wynika z projektu - będzie trzykondygnacyjnym budynkiem o powierzchni ponad 800 m kw., mieszczącym się na półhektarowej działce przy ul. Wrocławskiej w Opolu - od strony wylotu z miasta na autostradę A4 i Wrocław. Z jego usług korzystać będą mogli przedsiębiorcy z całego województwa.

Czech zaznaczał, że nie będzie to "biurowiec pod wynajem". Fundacja ma zadbać o to, by znaleźli się w nim różni usługodawcy, a nie tylko np. kilka biur księgowych.

Inwestycja potrwa do końca kwietnia 2015 roku. "Z końcem czerwca przyszłego roku będziemy przyjmować pierwszych petentów" - zapowiedział Czech.

Marszałek woj. opolskiego Andrzej Buła obecny w piątek na wmurowaniu aktu erekcyjnego podkreślał, że to "duże, ważne i bardzo potrzebne przedsięwzięcie" wpisujące się w całą sieć tworzonych w ostatnim czasie instytucji otoczenia biznesu, takich jak np. inkubatory przedsiębiorczości. "Docelowo takich instytucji otoczenia biznesu będzie w regionie 25. To optymalna ilość" - uznał Buła.

Fundacja Rozwoju Śląska oraz Wspierania Inicjatyw Lokalnych została zarejestrowana w 1992 roku. Głównym celem jej utworzenia było powołanie jednej instytucji, która miała być odpowiedzialna za właściwe wydatkowanie pieniędzy od rządu niemieckiego, przeznaczonych na wspieranie mniejszości niemieckiej i jej otoczenia w Polsce. Zatrudnia ok. 30 osób.

Jak powiedział Czech - do tej pory Fundacja udzieliła w sumie ponad 3 tys. niskooprocentowanych pożyczek dla opolskich przedsiębiorców i rolników na kwotę ok. 300 mln zł.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.