Firmy z sektora BPO tylko w zeszłym roku wynajęły w Polsce ponad 220 tys. m kw. biur

Co roku branża nowoczesnych usług dla biznesu notuje w Polsce 20-proc. wzrost. Zwiększa się nie tylko zatrudnienie w tym sektorze, ale również powierzchnia wynajmowanych biur. W których miastach jest ich najwięcej?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Firmy z sektora BPO tylko w zeszłym roku wynajęły w Polsce ponad 220 tys. m kw. biur

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

2 kwi 2014 10:25


- Firmy z branży BPO zajmują już ok. 50 proc. ogólnych zasobów biurowych w Krakowie, 36 proc. w Łodzi oraz 35 proc. we Wrocławiu. Poza Warszawą w ubiegłym roku firmy z sektora wynajęły prawie 200 000 m kw., co stanowi ok. 50 proc. całkowitego popytu na biura, zarejestrowanego poza stolicą - mówi Anna Młyniec, dyrektor działu wynajmu powierzchni biurowych oraz reprezentacji najemcy JLL.

Na lokalizację swoich centrów usług wspólnych w Polsce decydują się m.in. takie firmy jak: Cisco, Credit Suisse, BNY Mellon, Deutsche Bank, First Data, IBM, ING Services czy Samsung R&D.

Czytaj też: Outsourcing może być lekarstwem na bezrobocie nad Wisłą? Nie do końca

W rozmowie z nami, Paweł Panczyj, dyrektor zarządzający ABSL podkreśla, że co roku branża usług biznesowych notuje 20-procentowy wzrost w Polsce, a prawie 40 proc. tej branży stanowi outsourcing.

- Outsourcing to siła, która nieustannie się rozwija. W 12 lat przegonił górnictwo pod względem zatrudnionych osób. W górnictwie pracuje 100 tys. osób, w usługach biznesowych prawie 120 tys. - wyjaśnia.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.