Firmy w branży BPO poszukują młodych talentów. Kto ma szansę?

W branży BPO pracuje już więcej osób niż w górnictwie. Aby ten pozytywny trend był kontynuowany, firmy szukają młodych talentów, znających doskonale języki obce - głównie w miastach, gdzie znajdują się uczelnie wyższe.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Firmy w branży BPO poszukują młodych talentów. Kto ma szansę?

PODZIEL SIĘ


Autor: PropertyNews.pl

Property News

22 paź 2014 12:48


Jak podaje ABSL, w ostatnich latach 92 proc. centrów usług biznesowych z zagranicznym kapitałem zwiększyło stopień skomplikowania obsługiwanych procesów, a 87 proc. zakres świadczonych zadań.

Czytaj też: W którym mieście najłatwiej znaleźć pracę w branży BPO/SCC?

Działalność sektora BPO to już nie tylko tradycyjne call center, zajmujące się sprzedażą lub bieżącą obsługą kontrahentów. Niezbędna staje się wiedza na temat systemów podatkowych, prawa czy zagadnień z branży IT.

Aby utrzymać tak dużą aktywność inwestorów z branży BPO, należy spełnić ich najważniejsze wymagania, czyli przede wszystkim zapewnić wykwalifikowanych pracowników, a co za tym idzie - zadbać o rozwój oferty edukacyjnej uczelni wyższych. - Dostęp do dobrze wykształconych kadr jest niezwykle ważny dla naszej działalności - mówi Renata Sima, dyrektor generalna Usług Outsourcingowych w Globalnym Centrum Biznesowym Hewlett-Packard.

Czytaj też: Poznań wciąż na celowniku branży BPO

Właśnie dlatego HP wybrało na lokalizacje dla swoich placówek outsourcingowych Wrocław oraz Łódź. To w województwie łódzkim oraz dolnośląskim znajduje się prawie 60 uczelni wyższych, których mury opuszczają absolwenci o znakomitych kwalifikacjach merytorycznych oraz dobrej znajomości języków. Wielką siłą obu ośrodków jest też imponująca grupa pracowników z doświadczeniem w pracy w sektorze BPO/SSC.

HP zatrudnia już ponad 2500 osób, a w Łodzi świadczy usługi z obszaru Business Process Services dla zewnętrznych klientów koncernu (finanse i księgowość oraz kadry i płace, w tym procesy związane z rekrutacją).

Czytaj też: Sektor BPO w Polsce rośnie i ewoluuje

Z kolei centrum we Wrocławiu realizuje zadania z zakresu finansów i księgowości, zarządzania personelem, sprzedaży i marketingu, przetwarzania danych i dostarczania informacji oraz zarządzania łańcuchem dostaw.

Firma rozwija się i szuka nowych talentów. Wspiera pracowników w podnoszeniu kompetencji oraz zdobywaniu kwalifikacji zawodowych. Specjaliści w HP GBC posługują się łącznie 28 językami.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.